Rynek rolet będzie wkrótce wart ponad 92 mld dolarów

Autor: |Data publikacji:

Globalna firma badawcza Transparency Market Research przygotowała raport o światowym rynku rolet na lata 2018-2026. Według przewidywań, branżę czekają wzrosty, a najważniejszym rynkiem nadal pozostanie Europa.

Rynek rolet rośnie

Autorzy raportu przewidują, że w latach 2018-2026 wartość światowego rynku rolet się zwiększy. Skumulowany roczny wskaźnik wzrostu ma wynieść w tym czasie 7,9 proc. Zgodnie z wyliczeniami Transparency Market Research jego wartość powinna osiągnąć poziom ponad 92 miliardów dolarów. Europa ma pozostać liderem pod względem udziałów w tym rynku.

W Europie i Ameryce Północnej popyt na rolety stale rośnie, co autorzy raportu przypisują rosnącej trosce o ochronę i bezpieczeństwo. Dodatkowymi czynnikami może być chęć redukcji hałasu i wpływów pogodowych. Sprzedaż w Europie stanowi ok. 43 proc. całego rynku (jego wartość szacowana jest na ok. 21,5 mld dolarów), a dominacja Starego Kontynentu nie ulegnie zmianie do 2026 r. Zauważa się też znaczny wzrost popytu w regionie Azji i Pacyfiku, co związane jest z rosnącą tam urbanizacją i rozwojem przemysłu.

Klienci cenią estetykę

Raport zatytułowany („Roller Shutter Market – Global Industry Analysis, Size, Share, Growth, Trends, and Forecast, 2018 – 2026” („Rynek rolet – globalna analiza przemysłu, wielkość, udział, wzrost, trendy i prognozy, 2018-2026) przewiduje, że najdynamiczniej rosnącą grupą produktową w tej branży będzie segment rolet podtynkowych, których skumulowany roczny wskaźnik wzrostu ma wynieść 8,1 proc. w latach 2018-2026. Jak odnotowują autorzy raportu, ten typ rolet doceniany jest przez inwestorów ze względu na jego walory estetyczne – rolety nie są widoczne z zewnątrz i nie wpływają na wygląd zewnętrzny budynku.

Rynek rolet w Polsce

O polskim rynku rolet wiedzę przynosi nam raport przygotowany przez Centrum Analiz Branżowych („Rynek rolet zewnętrznych w Polsce – edycja 2017”). Jak możemy w nim przeczytać, w naszym kraju w 2016 r. wyprodukowano około półtora miliona rolet zewnętrznych o łącznej wartości ok 440 mln zł. Ponad połowa z nich trafiła na eksport. Do największych producentów rolet zewnętrznych w Polsce należą firmy: Drutex, Eko-Okna, Oknoplast, Aluplast, Portos, Anwis oraz Krispol.

Zobacz również

Życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Czytelnikom, Partnerom i Przyjaciołom chwil pełnych spokoju, nadziei i radości.

„Gwiazdy Rankingu Buildera” dla branży stolarki

„Gwiazdy Rankingu Buildera” dla branży stolarki

Gwiazdy Rankingu Buildera to zestawienie firm o najlepszej sytuacji finansowej. Kolejna edycja zakończyła się na początku kwietnia 2025 r.

XXXIV Forum 100 – fotorelacja

XXXIV Forum 100 – fotorelacja

W ubiegłym tygodniu odbyła się XXXIV edycja Forum 100. Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części fotorelacji.