Rynek profili aluminiowych ma stale rosnąć

Red.: MR |Data publikacji: 2020-06-22

Globalny rynek profili aluminiowych osiągnie wartość 6 mld dolarów do końca 2022 r. Średnio roczny wzrost na tym rynku wynosi ok. 3 proc.

Badacze rynku stoją obecnie przed trudnym zadaniem, szczególnie jeśli chodzi o prognozy na temat wartości sprzedaży różnych produktów, w tym profili aluminiowych. Pandemia spowodowała, że wieloletnie prognozy trzeba uaktualnić. Większość światowych agencji badawczych nie podaje dokładnych liczb, jednak przyznają, że Covid-19 będzie miał wpływ na wyniki finansowe producentów profili aluminiowych na całym świecie.

Absolute Reports to agencja, która opracowała „Global Aluminum Window Profile Market 2019 by Manufacturers, Regions, Type and Application, Forecast to 2024”. Dokument został w ostatnim miesiącu uzupełniony o dane na temat wpływu Covid-19 na branżę. Jak podają analitycy, według nowego badania światowy rynek profili okiennych osiągnie wartość 6,2 mld dolarów w 2024 r. Badacze podali, że w roku 2019 wartość tego rynku wynosiła 5,22 mld dolarów. Średnio rocznie wartość ryku będzie rosła o 2,9 proc. Największy udział w globalnej sprzedaży mają firmy z Azji, ze względu na duży popyt na profile w Chinach. Na drugim miejscu jest Europa z udziałem 14,12 proc., a na trzecim Ameryka Północna – 11,43 proc. udziału.

Natomiast agencja Nxtgen Reports przygotowała “Global Aluminum Window Profile Market 2020-2026. With Breakdown Data of Capacity, Sales, Revenue, Price, Cost and Gross Profit”. Analitycy obliczyli, że wartość sprzedaży aluminiowych profili okiennych będzie rosła rocznie o 2,96 proc. i osiągnie 6 mld dolarów w roku 2022. I choć w tym raporcie nie ma bezpośredniego odniesienia do skutków Covid-19 na branżę, to jak widać, że dane na temat wyników finansowych są w obu agencjach zbliżone.

Największy udział w globalnej sprzedaży aluminiowych profili okiennych mają firmy z regionu Azji, to 61,04 proc. z wartością sprzedaży 3,184 mld dolarów. Na drugim miejscu znajduje się Europa – 18,93 proc. udziału w rynku i wartością sprzedaży 987 mln dolarów. Z kolei największą firmą na rynku profili aluminiowych do okien jest Sapa Group. Jej udziały w globalnym rynku wynoszą 4,27 proc. Na następnym miejscu znajduje się Schüco – udział w globalnym rynku 3,55 proc. i Xingfa – także udział 3,55 proc. Powyższe obliczenia powstały na bazie przychodów z roku 2017.

Analitycy podkreślają, że branża profili aluminiowych nie jest skoncentrowana, producenci profili to zarówno wielkie, międzynarodowe korporacje, jak i liczne,  małe firmy ze sobą konkurujące. 20 największych przedsiębiorstw z tej branży ma udział 37,13 proc. w globalnych przychodach.  Do grupy liderów na świecie należy wspomniana Sapa Group i Schüco, a także m.in. YKK AP, Alcoa, Alumil, Hueck, Ponzio i Aluprof.

Opisy raportów dostępne są pod linkami:

https://www.nxtgenreports.com/market-research-reports/global-aluminum-window-profile-market-2020-2026

https://www.absolutereports.com/global-aluminum-window-profile-market-13893631

Zobacz również

BAU 2021 to już tylko targi online zamiast hybrydowych

BAU 2021 to już tylko targi online zamiast hybrydowych

Targi Monachijskie poinformowały, że nadchodząca edycja targów BAU odbędzie się jednak tylko w formule online. Decyzję podjęto po analizie wyników ostatniej ankiety przeprowadzonej wśród wystawców.

Przedstawicielka branży najbogatszą kobietą Ameryki

Przedstawicielka branży najbogatszą kobietą Ameryki

Forbes ogłosił ranking najbogatszych self-made kobiet Ameryki. Na pierwszym miejscu uplasowała się Diane Hendricks, właścicielka ABC Supply, hurtowego dystrybutora pokryć dachowych, sidingów i okien w Ameryce.

Duże wzrosty w Somfy po trudnej wiośnie

Duże wzrosty w Somfy po trudnej wiośnie

Somfy podsumowało trzy kwartały. W tym okresie wartość przychodów ze sprzedaży wyniosła 937,2 mln euro w stosunku do 916,5 mln w 2019 r.

1