Rynek elektronicznych zamków do drzwi ma notować coroczne wzrosty. W dłuższej perspektywie globalny popyt spowoduje wypracowanie przez ten segment rynku kwoty 8,09 mld dol.
Do 2034 roku jest prognozowany stały wzrost rynku
Rynek elektronicznych zamków do drzwi ma przed sobą ponad 10-letni okres intensywnego rozwoju. Takie wnioski płyną z analizy opublikowanej przez firmę Fact.MR. Wielkość globalnego rynku w minionym roku była szacowana na 2,3 mld dol. Globalny popyt będzie rósł w tempie wynoszącym 13,4 proc. r/r. Do końca 2034 r. osiągnie wartość 8,09 mld dol. Badacze przedstawili również dane obejmujące grupy produktów. I tak sprzedaż przewodowych zamków elektronicznych będzie rosła w tempie 12 proc. rocznie. Do końca 2034 r. osiągnie poziom 5,13 mld dol. Natomiast rynek elektronicznych rygli i zatrzasków zwiększy się o 39,8 proc.

Rynek elektronicznych zamków do drzwi w Ameryce Północnej i Azji Wschodniej
Udział Ameryki Północnej w światowym rynku wyniesie 26,4 proc. W okresie prognozy rynek elektronicznych zamków drzwiowych w USA będzie się zwiększał w tempie 13,8 proc. r/r. Oznacza to na koniec kwotę 1,49 mld dol. W roku 2024 analitycy obliczali wartość tego rynku na 411 mln dol. Do roku 2034 USA zajmą 69,9 proc. rynku północnoamerykańskiego. Natomiast w Kanadzie wzrost popytu będzie wynosił 13,9 proc. rocznie.
Z kolei Azja Wschodnia będzie miała w globalnym rynku udział w wysokości 33,7 proc. W tym 706,4 mln dol. wypracuje Japonia. W Chinach wartość rynku zamów elektronicznych w 2024 r. była szacowana na 449,4 mln dol. Z przewidywanym wzrostem o 14,6 proc. rok do roku w 2034 powinna wynieść 1,76 mld dol. Oznacza to jednocześnie 64,5 proc. udziału w rynku tego regionu świata.
Rozwój najważniejszych grup produktowych
Badacze podzielili rynek elektronicznych zamków do drzwi również pod kątem grup produktów. Przewidują, że segment zamków przewodowych będzie rósł w tempie 12 proc. r/r i na koniec prognozy, czyli w 2034 roku, osiągnie wartość 5,13 mld dol. Ma do tego przyczynić się m.in. mniejsza podatność tych wyrobów na włamanie w porównaniu z innymi produktami w tym segmencie.
W przypadku elektronicznych rygli i zatrzasków wyposażonych w alarm antysabotażowy tempo wzrostu jest liczone na 13,9 proc. rocznie. Tym samym wartość tego rynku osiągnie 3,7 mld dol. Oznacza to jednocześnie udział w przychodach światowego rynku na poziomie 41,6 proc. W minionym roku było to 989,1 mln.
Rynek elektromagnetycznych zamków do drzwi
Ten segment globalnego rynku elektronicznych zamków do drzwi przeanalizowali badacze z Data Intelo. Przewidują oni, że do 2032 r. osiągnie wartość 2,3 mld dol. Roczny wzrost ma być w tym okresie na poziomie 7,1 proc.
Raport zawiera również potwierdzone dane z 2023 r., obrazujące wielkość opisywanego rynku. W tym okresie Ameryka Północna odpowiadała za 35 proc. globalnego popytu. Niewiele mniej, bo 30 proc. wypracował region Azji i Pacyfiku. Europa zajęła 20 proc. rynku, Ameryka Łacińska 8 proc., zaś Bliski Wschód i Afryka – 7 proc.
Drugi zaprezentowany podział dotyczy grup produktowych. W 2023 r. w globalnych rynku największy był udział zewnętrznych zamków elektromagnetycznych (ok. 45 proc.). Zamki wewnętrzne stanowiły 35 proc., a wierzchnie 20 proc. Inny podział dotyczy zastosowania zamków elektromagnetycznych. Produkty do drzwi mieszkaniowych stanowiły 40 proc. całkowitych przychodów. Z kolei te do obiektów komercyjnych 35 proc. i przemysłowych – 25 proc.
I jeszcze informacja na temat przewidywanego tempa wzrostu rynku elektromagnetycznych zamków do drzwi. Spośród regionów, najszybciej będzie się rozwijał obszar Azji i Pacyfiku. Najbardziej dynamiczną grupą produktową mają być zewnętrzne zamki elektromagnetyczne. Z kolei jeśli chodzi o zastosowanie, to na pierwszym miejscu znajdzie się segment mieszkaniowy.
Zobacz również
Raport finansowy Saint-Gobain – spadek sprzedaży w 2024 r.
Raport finansowy Saint-Gobain wskazuje na wzrost sprzedaży w drugiej połowie 2024 r. Ostatecznie jednak spółka zakończyła ten okres spadkiem.
Rynek okien w krajach DACH nadal ze spadkami
Rynek okien w krajach DACH w roku 2025 po raz kolejny odnotuje tendencję spadkową. Taką informację podali analitycy Interconnection Consulting.
Grupa Kęty: ambitna strategia na lata 2025–2029
Grupa Kęty ogłosiła nową strategię rozwoju na lata 2025–2029, koncentrując się na wzroście przychodów i integracji segmentów produktowych.