Prognoza dla rynku drzwi zewnętrznych na kolejne lata

Autor: |Data publikacji:

Analitycy rynku drzwi zewnętrznych w swoich raportach podają, że rynek stolarki, w tym drzwi zewnętrznych będzie rósł. Wśród regionów świata, największą dynamikę wykazuje Azja, w tym Indie i Chiny.

wykres drzwi zewnętrzne

Jak wskazuje Market Reaserch Future, wielkość globalnego rynku drzwi zewnętrznych w 2022 r. wyceniono na niemal 101 mld dol. W bieżącym roku ta kwota powinna osiągnąć 107 mld, zaś według prognoz do 2032 r. – ponad 170,5 mld dol. Stopa wzrostu ma wynosić 6 proc. r/r.

Jednym z kluczowych czynników rozwoju ma być szybko rosnące zapotrzebowanie na drzwi niestandardowe. Analitycy dodatkowo oczekują wzrostu popytu ze względu na zwiększający się trend do renowacji. Z kolei na zyski przedsiębiorstw wpłyną m.in. wyższe wydatki na materiały do renowacji.

Znaczny udział w globalnym rynku ma segment drzwi zewnętrznych do budownictwa mieszkaniowego i taka sytuacja ma pozostać. Zdominował on rynek ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na wymiany, renowacje oraz dopiero na ostatnim miejscu – realizację nowych projektów. W 2022 r. wartość tego rynku wyniosła 76,6 mld dol.

Europa na drugim miejscu

W skali globalnej największy udział ma region Azji-Pacyfiku. Przy tym, jeśli chodzi o wielkość rynku, dominowały Chiny, zaś Indie najszybciej się rozwijały.

Europejski rynek drzwi zewnętrznych ma drugi co do wielkości udział. W tym regionie dominuje rynek niemiecki, a brytyjski najszybciej się rozwija.

Jeśli chodzi o Amerykę Północną, to największy udział mają Stany Zjednoczone, zaś najszybciej rozwija się Kanada.

Analitycy wśród najbardziej liczących się przedsiębiorstw wymieniają m.in. firmy: Assa Abloy (Szwecja), Anderson Corporation (USA), Jeld-Wen (USA), Hörmann (Niemcy), Masonite (USA).

 

Zobacz również

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.

Forum Webinar 2025 #1 – poznaj nowości na sezon 2025

Forum Webinar 2025 #1 – poznaj nowości na sezon 2025

Już 15 maja pierwsze w tym roku spotkanie online w ramach Forum Webinar. Wydarzenie będzie poświęcone prezentacji nowości produktowych przygotowanych przez dostawców i producentów na sezon 2025.