Rusza produkcja ogniw solarnych dla stolarki

Red.: |Data publikacji:

Saule Technologies otworzyła we Wrocławiu fabrykę ogniw słonecznych. Mogą one być stosowane m.in. na przesłonach, fasadach czy oknach.

Fabryka Saule Technologies otwarta została 21 maja w byłych zakładach Pafawagu we Wrocławiu. W zakładzie będą wytwarzane ogniwa słoneczne w technologii perowskitowej. Jest to realizacja planu firmy, by przejść od badań do komercjalizacji wynalazku perowskitowych ogniw słonecznych.

Olga Malinkiewicz, założycielka Saule Technologies

Perowskity nanoszone są na folię polimerową metodą nadruku, podobnej do tej w drukarkach atramentowych. Proces produkcji odbywa się w  temperaturach do 100 st. C. We wrocławskiej fabryce wytwarzanych będzie rocznie ok. 40 tys. mkw. zadrukowanej foli. Zakład produkcyjny ma powierzchnię 5 tys. mkw.

Fabryka Saule Technologies we Wrocławiu.

Folia z nadrukowanymi ogniwami jest cienka i elastyczna, przypomina zalaminowaną kartkę papieru, dlatego może być nanoszona na powierzchnie o różnych kształtach. Saule Technologies wspólnie z Somfy i Aliplastem jesienią zeszłego roku pokryło folią z ogniwami perowskitowymi łamacze światła. O tym projekcie pisaliśmy TUTAJ. Saule Technologies przyznaje, że folia może być stosowana także na oknach czy fasadach budynku. Dużą zaletą nowego rozwiązania jest półprzeźroczystość folii, co pozwala na umieszczanie ogniw perowskitowych także na szybach.

Zobacz również

Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

PSB podsumowało ceny w marketach budowlanych w marcu. To kolejny miesiąc z rzędu, w którym PSB odnotowuje spadek dynamiki wzrostu cen.

Aliplast uruchomił wielką instalację fotowoltaiczną

Aliplast uruchomił wielką instalację fotowoltaiczną

Aliplast uruchomił dużą farmę fotowoltaiczną. Jej moc wynosi 2,5 MW. Praca trwała kilka miesięcy i podzielona była na wiele etapów.

Rośnie popyt na elektrownie balkonowe

Rośnie popyt na elektrownie balkonowe

Liczba tzw. elektrowni balkonowych w krajach DACH szybko rośnie. Montaż paneli fotowoltaicznych o niewielkiej mocy i w systemie plug-in nie wymaga specjalnych zezwoleń.

1