Roszady w branży maszynowej

Red.: MR |Data publikacji: 2021-10-19

Biesse Group podpisało kontrakt na przejęcie włoskiego producenta maszyn do obróbki szkła – Forvet Costruzione Macchine.

Biesse Group to producent maszyn m.in. do obróbki drewna, metalu czy tworzywa. Firma zdecydowała się na kupienie 100 proc. udziałów Forvet Costruzione Macchine Speciali, oferującego maszyny do obróbki szkła. Wartość umowy wynosi około 41 mln euro. Włoska spółka chce zapłacić za tę transakcję przede wszystkim w gotówce do końca tego roku.

Dzięki umowie przejęcia Biesse poszerzy swoje portfolio produktów maszyn w segmencie szkła. Biesse obecne jest na tym rynku już od lat 80., jednak obecnie powiększy ofertę o wyspecjalizowane maszyny i systemy, dostosowane do indywidualnych wymagań klientów.

Roberto Selci, dyrektor generalny Biesse Group wyjaśnia:

Jest to strategiczne przejęcie, które pozwala nam uzupełnić ofertę centrów obróbczych do szkła o rozwiązania przemysłowe. Mogą być one doskonale zintegrowane z naszymi technologiami, oferując w ten sposób klientom zaawansowane technologicznie modułowe linie i zautomatyzowane systemy. To gwarantuje wysoki poziom produktywności i elastyczności.

Grupa Biesse to międzynarodowy koncern zajmujący się projektowaniem, produkcją i dystrybucją maszyn, zintegrowanych systemów i oprogramowania dla producentów mebli, stolarki okiennej i drzwiowej oraz komponentów dla przemysłu budowlanego, stoczniowego i lotniczego. Grupa realizuje 85 proc. całkowitego obrotu poza Włochami, korzystając z 13 siedzib, 39 filii i 300 wybranych dealerów. Biesse zostało założone w Pesaro w 1969 roku przez Giancarlo Selci. Grupa jest notowana na włoskiej giełdzie od czerwca 2001 roku. Obecnie w firmie pracuje około 4 300 pracowników na całym świecie. W Polsce produkty Biesse oferowane są przez firmę Teknika.

 

Zobacz również

Weru stworzyło drzwiowego Tindera

Weru stworzyło drzwiowego Tindera

Niemiecka firma Weru stworzyła internetowy serwis, który działa na podobnej zasadzie, jak aplikacja randkowa Tinder. Użytkownicy mogą wybrać w niej pasujące do ich typu osobowości zdjęcia, na których podstawie proponowany jest później model drzwi wejściowych.

Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Alufactory kupiło i zainstalowało nową linię do produkcji ślusarki aluminiowej. Firma dotychczas specjalizowała się w obróbce metali.

Rekordowe wyniki w Norsk Hydro

Rekordowe wyniki w Norsk Hydro

Norsk Hydro poinformował o wynikach ze sprzedaży z trzeciego kwartału. Wyniki spółki były rekordowe, jednak rynek aluminium jest trudny.

1