Rośnie sprzedaż szkła solarnego w NSG

Red.: MR |Data publikacji: 2019-08-06

NSG Group opublikował właśnie wyniki z I kwartału roku finansowego 2020. W miesiącach od kwietnia do czerwca tego roku NSG osiągnął przychód w wysokości 147,1 mld jenów (53,74 mld zł) w porównaniu do 158,4 mld (57,87 mld zł) w roku poprzednim.

NSG Group to japoński koncern, właściciel m.in. marki Pilkington. Firma wytwarza szkło w trzech segmentach – architektonicznym, do branży motoryzacyjnej i szkło techniczne. Koncern podał właśnie dane z I kwartału roku finansowego 2020. NSG zakończy ten rok finansowy 31 marca 2020 r. Jeśli chodzi o część związaną z budownictwem, to przychody ze sprzedaży wyniosły 59,9 mld jenów (21,89 mld zł), w porównaniu do 61,4 mld (22,43 mld zł) w poprzednim roku obliczeniowym. Zarówno w ogólnych wynikach ze sprzedaży, jak i w tych dotyczących szkła budowlanego nastąpił spadek przychodów ze sprzedaży. NSG tłumaczy gorsze wyniki przede wszystkim umacniającą się wartością jena.

Zarząd skomentował również sytuacje w poszczególnych segmentach i na rynkach. Szkło budowlane stanowi 41 proc. w wartości przychodów w NSG. Do tej grupy zaliczane są także produkty przeznaczone do budowy paneli solarnych. Choć przychód ze sprzedaży był niższy w porównaniu do roku ubiegłego, to koncern zanotował wzrost zysków. W omawianym okresie wyniosły one 5,715 mld jenów (ok. 2 mld zł) w porównaniu do 5,323 mld (1,9 mld zł) w roku poprzednim.

W Europie NSG osiąga 39 proc. sprzedaży w segmencie szkła budowlanego. Przychody są niższe, jednak jest to wynik przede wszystkim restrukturyzacji, która była prowadzona przez ostatnie lata. Firma na naszym kontynencie poczyniła wiele inwestycji, poza tym NSG starało się również obniżać koszty działalności. O ostatnich inwestycjach w Polsce pisaliśmy TUTAJ. 

W Azji NSG osiąga 37 proc. sprzedaży szkła budowlanego – tu wyniki są lepsze, głównie dzięki wzrostowi sprzedaży produktów solarnych. W obu Amerykach NSG osiąga 24 proc. sprzedaży, tu również koncern zauważył poprawę wyników w porównaniu do roku poprzedniego. W Północnej Ameryce szczególnie wzrosła sprzedaż szkła do paneli solarnych.

 

Zobacz również

Fimtec wyśle do Kornic nową generację maszyn

Fimtec wyśle do Kornic nową generację maszyn

Jak poinformowali nas przedstawiciele Fimtec Polska, firma podpisała kontrakt na dostarczenie do Eko-Okien pięciu robotów najnowszej generacji. Dostawca maszyn do produkcji stolarki i obróbki stali zalicza ubiegły rok do udanych pod względem przychodów.

Belgia ważnym rynkiem eksportowym polskiej stolarki

Belgia ważnym rynkiem eksportowym polskiej stolarki

Belgia jest czwartym co do wielkości rynkiem eksportowym dla polskiej stolarki. Jakie produkty są tutaj popularne? Jak tutejszy rynek radził sobie w pandemicznym 2020 roku? Dlaczego błędem jest wrzucanie rynków Beneluksu do jednego worka? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w szóstym odcinku podcastu “Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”.

Ruszyła platforma e-budownictwo do składania formularzy online

Ruszyła platforma e-budownictwo do składania formularzy online

Ruszyła właśnie platforma e-budownictwo, za pomocą której można złożyć elektronicznie  dokumenty związane z pracami budowlanymi.

1