Rekordowy poziom zamówień w Glastonie

Autor: |Data publikacji:

Glaston podsumował drugi kwartał. Firma zanotowała w tym okresie rekordową wartość zamówień.

Glaston poinformował o wynikach za drugi kwartał – w tym okresie firma szczególnie jest zadowolona z wartości poziomu zamówień. Ich wartość to 65,9 mln euro w porównaniu do 24 mln euro w roku 2020. Jest to, jak podaje spółka, rekordowy wynik. Glaston uważa, że dane te wskazują na duże ożywienie na rynkach. W minionym roku, z powodu pandemii wyniki były wyjątkowo niskie, dlatego firma porównała obecny poziom zamówień do drugiego kwartału 2019 r. Okazuje się, że wartość zamówień w tym roku jest wyższy także od tego sprzed dwóch lat o 48 proc. Firma zanotowała bardzo dobre wyniki m.in. w segmencie szkła izolacyjnego – zamówienia od firm z tej branży wyniosły 30,9 mln euro.

Jedną z ważniejszych w omawianym okresie zleceń firma otrzymała od Press Glassu. Firma zamówiła dla litewskiej spółki Press Glass UAB kilka linii do produkcji szkła izolacyjnego, jedną do hartowania i do szlifowania. Pisaliśmy o tym m.in. TUTAJ.

Natomiast niższa była w tym roku sprzedaż netto, firma podała, że w drugim kwartale wyniosła ona 43,3 mln euro w porównaniu do 48,9 mln euro rok wcześniej. Mimo tego nieco wyższa była wartość EBITA, w tym roku wyniosła ona 2,4 mln euro w stosunku do 2,3 mln w roku poprzednim.

Glaston przyznaje, że dotyka go także problem związany z komponentami do produkcji. Rosną ceny surowców, transportu oraz wydłużają się terminy dostaw wielu wyrobów. Brak w dostępności materiałów do produkcji odbija się szczególnie w dziedzinie części zamiennych. Dlatego Glaston sam jest zmuszony do wydłużania terminów dostaw niektórych produktów.

 

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1