Press Glass wyda 9 mln euro na linie do obróbki szkła

Red.: MR |Data publikacji: 2021-05-04

Press Glass złożył właśnie zamówienie o wartości 9 mln euro w Glastonie. Urządzenia do przetwarzania szkła mają trafić do nowego zakładu produkcyjnego w Litwie.

Glaston poinformował, że w kwietniu otrzymał zamówienie od firmy Press Glass UAB. Jest to należący do grupy Press Glass podmiot, który został oficjalnie zarejestrowany 9 marca tego roku w Litwie. Litewska spółka zbuduje wkrótce nowy zakład produkcyjny, który zlokalizowany będzie na terenie Wolnej Strefy Ekonomicznej w Kownie. Produkty wytwarzane w nowym zakładzie trafią na rynek polski, a także do krajów bałtyckich i do Skandynawii. Firma planuje rozpocząć inwestycję latem tego roku. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Do nowego zakładu Press Glass UAB zamówione zostały m.in. linia do hartowania szła, kilka linii do produkcji szła zespolonego i linia szlifierska. Wartość zamówienia to ok. 9 mln euro. Glaston informuje, że urządzenia dla Press Glassu będą wytwarzane w Finlandii i w Niemczech, a dostarczenie zamówienia planowane jest na pierwszą połowę przyszłego roku.

Glaston, laminacja szkła

Glaston podkreśla, że jest to kolejne zamówienie, które otrzymał od Grupy Press Glass. Obie firmy współpracują ze sobą już od 2003 r. Press Glass planuje wybudować nowy zakład, który ma być jednym z najnowocześniejszych i najbardziej zautomatyzowanych w Europie. 

Zobacz również

Rekordowa popularność programu Czyste Powietrze

Rekordowa popularność programu Czyste Powietrze

W ostatnim tygodniu kwietnia Polacy złożyli rekordową liczę wniosków w ramach programu Czyste Powietrze - 4121.

Znakomity kwartał w Saint-Gobain

Znakomity kwartał w Saint-Gobain

Saint-Gobain podsumował pierwszy kwartał pod względem handlowym. Sprzedaż była wyższa w porównaniu do 2020 r. o 14,3 proc.

KRISPOL przetarł termomodernizacyjny szlak

KRISPOL przetarł termomodernizacyjny szlak

Produkty firmy KRISPOL znalazły się na liście Zielonych Urządzeń i Materiałów dedykowanych do programu Czyste Powietrze i ulgi termomodernizacyjnej. Był to pierwszy producent stolarki, który został uwzględniony w tym zestawieniu. Obecnie na liście są również produkty firm Plastbud oraz Wiśniowski.

1