Rekordowe wyniki lidera segmentu wzmocnień

Red.: RK |Data publikacji: 2021-04-28

Już w drugiej połowie ubiegłego roku MFO odrabiało wiosenne straty, kończąc cały rok niewielkim 3-procentowym spadkiem przychodów. Rosnące ceny stali spowodowały jednak wówczas wyraźny, 6-procentowy wzrost zysku netto. Ta dobra passa kontynuowana była w I kwartale obecnego sezonu.

Jak poinformował zarząd tej giełdowej spółki, lidera segmentu wzmocnień okiennych, w okresie od stycznia do końca marca osiągnęła ona, według wstępnych danych, przychody w wysokości niemal 176,5 mln zł, co oznacza ponad 60-procentowy wzrost w stosunku do I kwartału 2020. Jeszcze lepiej wyglądają wyniki finansowe. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 23,7 mln zł, co wobec 15,3 mln zł w roku ubiegłym stanowi wzrost o ponad 127 proc. W tym okresie wypracowany zysk netto wyniósł niemal 19 mln zł i był to wzrost o niemal 115 proc. Ostateczne wyniki opublikowane zostaną pod koniec maja.

Wyniki sochaczewskiego MFO są potwierdzeniem zapowiadanego przez Tomasza Mirskiego, prezesa spółki (na zdjęciu obok) wykorzystania dobrej koniunktury na wyroby stalowe. W opublikowanym w marcu liście do akcjonariuszy mówił on:

Dobre wyniki drugiej połowy roku były początkiem poprawy sytuacji gospodarczej, którą zapewne będziemy obserwować w najbliższych kwartałach. Zamierzamy wykorzystać poprawiające się warunki dla maksymalizowania wyników w 2021 roku. (..)  Nadal będziemy borykać się ze wzrostami cen, z trudną i niestabilną sytuacją w obszarze dostępności stali oraz z pogłębiającym się problemem dostępności pracowników produkcyjnych, jednak trudności te nie powinny uniemożliwić nam osiągnięcia założonych celów.

Zobacz również

Targi maszyn i narzędzi

Targi maszyn i narzędzi

Na przełomie września i października w Nadarzynie odbędą się Targi Maszyn Budowlanych wraz z Targami Narzędziowymi i Prac Wykończeniowych. W Ptak Warsaw Expo będzie można zapoznać się z ofertą około 300 wystawców.

Selena ze wzrostami

Selena ze wzrostami

Selena podsumowała pierwsze półrocze. Spółka odnotowała ponad 30-proc. wzrost przychodów. Natomiast drugi kwartał był lepszy o 37 proc.

Indie jednym z kluczowych rynków dla Schüco

Indie jednym z kluczowych rynków dla Schüco

Schüco przejęło pakiet większościowy firmy Alufit, największego w Indiach producenta fasad aluminiowych. Niemiecka spółka chce osiągnąć tutaj 100 mln euro rocznych obrotów.

1