Rekordowa sprzedaż w Swisspacer

Red.: |Data publikacji:

Swisspacer w Polsce podsumował pierwsze półrocze. Firma odnotowała duży wzrost sprzedaży swojego sztandarowego produktu: ciepłej ramki.

Swisspacer w pierwszym półroczu odnotowało rekordowe dane ze sprzedaży. Na ten dobry wynik wpłynęła przede wszystkim bardzo dobra koniunktura na rynku budowlanym w całej Europie. Bardzo ważne są również stałe trendy w produkcji nowoczesnych szyb zespolonych. Chodzi o coraz bardziej rygorystyczne wymagania termiczne i co za tym idzie dużo większą produkcję pakietów dwukomorowych. Swisspacer oferuje na polskim rynku ciepłe ramki dystansowe, szprosy do okien oraz membrany do wyrównywania ciśnienia w szybach zespolonych. 

Rafał Rączka, Head of Sales & Marketing Swisspacer w Polsce, krajach bałtyckich, Ukrainie i Białorusi zauważa:

Od wielu lat notujemy silny, dwucyfrowy wzrost wartości sprzedaży. Naszym sztandarowym produktem są ciepłe ramki dystansowe Swisspacer Advance i Ultimate i widzimy, jak zwiększa się udział w sprzedaży tych produktów na rynku szyb zespolonych. W pierwszym półroczu 2021 r. szacunkowy udział ciepłych ramek w Polsce wyniósł około 60 proc. – w ujęciu całego polskiego rynku, a jeszcze kilka lat temu był to poziom około 40 proc. Udział zimnych, aluminiowych ramek dystansowych w szybach zespolonych wg naszych szacunków spada rocznie o około. 5 proc. i trend ten będzie kontynuowany w kolejnych latach.

Zobacz również

Szyby do produkcji energii z Roltecu

Szyby do produkcji energii z Roltecu

Roltec zbuduje we Wrocławiu nową fabrykę do wytwarzania paneli fotowoltaicznych. Szklane panele mogą stanowić część szklanej fasady.

Koalicja Termomodernizacji – dołącz do inicjatywy!

Koalicja Termomodernizacji – dołącz do inicjatywy!

Podczas webinarium z 1 grudnia 2022 roku poznaliśmy założenia i szczegóły Koalicji Termomodernizacji, która ma pomóc branży zdobyć nowych klientów dzięki programom finansowania wymian okien i drzwi. Obecnie trwają zapisy do tej inicjatywy.

Kolejny dobry rok Budvaru

Kolejny dobry rok Budvaru

Budvar Centrum odnotuje w tym roku 25-proc. wzrost liczby sprzedanych okien, większy za granicą niż w Polsce. Szacuje się, że wartościowo ten wzrost będzie jeszcze większy.

1