Firma Aluplast zalicza bardzo udany sezon. Już w październiku sprzedaż tego systemodawcy PCW przekroczyła w naszym kraju miliard złotych. Pod koniec roku firma będzie natomiast instalowała ekstrudery w nowej fabryce, co znacznie zwiększy możliwości produkcyjne.
Aluplast już w ubiegłym roku osiągał znakomite wyniki, o czym pisaliśmy w artykule o znamienitym tytule Aluplast może dołączyć do „Klubu miliarderów”. Firma w 2021 roku osiągnęła ostatecznie sprzedaż na poziomie 998 mln zł, co oznaczało wzrost na poziomie 44 proc. względem roku 2020. Teraz już wiadomo, że systemodawca z siedzibą w Wielkopolsce zostanie w tym roku pełnoprawnym członkiem wspomnianego klubu, gdyż już w październiku Aluplast przekroczył próg miliarda przychodu.
W pierwszych trzech kwartałach tego roku Aluplast odnotował dynamikę wzrostu przychodów na poziomie 30 proc. Pierwszy kwartał zapowiadał się jednak lepiej pod tym względem, gdyż dynamika przekraczała 42 proc., ale od drugiego kwartału systemodawca odnotował zauważalny spadek dynamiki.
Marcin Szewczuk, Kierownik marketingu w firmie Aluplast:
Niezwykle istotny jest przy tym fakt, że wzrosty sprzedaży realizujemy na wszystkich kluczowych dla nas rynkach. Ostatnie kilka miesięcy przyniosły wprawdzie wyhamowanie wzrostu cen surowca, jednak wysokie ceny nośników energii powodują, że sytuacja w zakresie dostępności surowca wciąż jest niestabilna.
Sezon 2022 jest przełomowy dla Aluplastu w Polsce nie tylko pod względem wyników sprzedażowych. Firma finalizuje bowiem kolejny etap inwestycji w moce produkcyjne. Na przełomie listopada i grudnia w nowej fabryce w Nagradowicach pod Poznaniem rozpocznie się proces instalacji pierwszej linii do produkcji profili. Wkrótce będą tez instalowane kolejne linie, a następnie przenoszone będą w nowej hali maszyny z zakładu w Poznaniu. Łącznie ma zostać zainstalowanych aż 50 ekstruderów a równolegle przebiegają prace związane z montażem technologii i instalacji w mieszalni. Do nowego zakładu przeniesiony też zostanie dział okleinowania profili, który ma dodatkowo zostać rozbudowany.
Łączna powierzchnia hali produkcyjnej, mieszalni surowca i pomieszczeń technicznych wyniesie ok. 20 tys. mkw. W pierwszym etapie zostaną oddane hale o powierzchni 17 tys. mkw. wraz z placami i drogami wewnętrznymi o powierzchni 37 tys. mkw. W zakładzie w Nagradowicach działa już stacja wysokich napięć, która ma zabezpieczyć ciągłość energetyczną fabryki.
Zobacz również
BAU 2025 – największe wydarzenie branży budowlanej (galeria)
W Monachium od wczoraj trwa największe wydarzenie branży budowlanej. Targi BAU 2025 zgromadziły licznych wystawców. Coraz więcej jest też zwiedzających. Na miejscu jest też redakcja „Forum Branżowego”. I tak jak obiecaliśmy relacjonujemy to wydarzenie.
Targi BAU 2025 rozpoczęte
Rozpoczęło się największe targowe wydarzenie tego roku - BAU 2025 w Monachium. W Niemczech nie mogło zabraknąć naszej redakcji, która relacjonuje to wydarzenie.
Forum Branżowe 01.2025 – czytaj w wersji online
Jest już dostępne styczniowe „Forum Branżowe”. Gościem najnowszego numeru jest Marek Klimek założyciel i prezes firmy Prez-Met. Jest to jedno...