Przegląd mediów: Urzędowski w rękach All Windows Group. Najstarsze okno w Polsce?

Autor: |Data publikacji:

W tym tygodniu w przeglądzie mediów najistotniejszą informacją jest przejęcie przez All Windows Group firmy Urzędowski. Poza tym na tapecie wyróżnienia dla firm z branży, konkurs dla architektów, odkrycie z zamku w Bolkowie oraz Grzegorz Osada o gali Real Fight Night.


  • doba.pl: All Windows Group nowym właścicielem firmy Urzędowski

All Windows GroupJak grom z jasnego nieba na początek weekendu gruchnęła wieść o tym, że All Windows Group staje się nowym właścicielem firmy Urzędowski. Pierwszy, jeszcze w piątek, napisał o tym portal doba.pl, który informuje, co dzieje się w powiatach na południu województwa dolnośląskiego. Ten news wraz z komentarzami samych zainteresowanych oraz opinią Zbigniewa Mendla przeczytacie na naszym serwisie.

„(…) Przejęcie firmy z tak bogatym doświadczeniem oraz możliwościami produkcyjnymi jak firma Urzędowski, otwiera nowe horyzonty rozwoju dla obu przedsiębiorstw. Współpraca oparta na wykorzystaniu możliwości sprzedażowych All Windows Group na rynku międzynarodowym, przynosi możliwość ekspansji i wzrostu na globalną skalę – informuje All Windows Group. 

Przejęcie firmy Urzędowski przez nyskiego producenta ma szczególne znaczenie dla społeczności Ziębic. Nie tylko zapewni utrzymanie istniejących miejsc pracy oraz stworzy nowe możliwości zatrudnienia i rozwoju zawodowego w regionie, ale także przyczyni się do dalszego rozwoju miasta i okolic.”

Źródło: https://doba.pl/dza/artykul/all-windows-group-nowym-wlascicielem-firmy-urzedowski-/32875/0

Nasz news: https://forumbranzowe.com/all-windows-group-przejmuje-firme-urzedowski/


  • echodnia.eu: NSG Group – producent szkła i produktów szklanych podpowiada jak udoskonalić kształcenie w branży

NSG Group wziął udział w projekcie edukacyjnym Ministerstwa Edukacji i Nauki dotyczącym kształcenia zawodowego dla branży szklarskiej.

Nagrania w NSG Group

„NSG Group udostępniło swoje fabryki Ministerstwu Edukacji i Nauki na potrzeby ambitnego projektu dotyczącego doskonalenia edukacji w branży szklarskiej. Współpraca ta stanowi istotny krok w kierunku rozwijania nowych standardów kształcenia zawodowego, przy jednoczesnym dostosowaniu programów nauczania do dynamicznie ewoluujących potrzeb przemysłu szklarskiego. W efekcie powstał zestaw materiałów edukacyjnych dla szkół zawodowych, które są ogólnodostępne.

– Jesteśmy przekonani, że inwestycja w edukację zawodową to inwestycja w przyszłość całej branży szklarskiej – powiedział Jerzy Baran, Dyrektor Operacyjny Pilkington Polska. – Nasza rola w tym projekcie to nie tylko pomoc w dostarczaniu wiedzy, ale także tworzenie ścieżek kariery dla młodych talentów, którzy staną się motorem napędowym innowacji w przemyśle szklarskim – dodał.”

źródło: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/nsg-group-producent-szkla-i-produktow-szklanych-podpowiada-jak-udoskonalic-ksztalcenie-w-branzy-zaklady-ma-sandomierzu-i/ar/c1-18245175


  • epainfo.pl: Biznes lubi ten sport

Na portalu epainfo.pl rozmowa z Grzegorzem Osadą, właścicielem Fimtec-Polska, o gali MMA Real Fight Night, która odbędzie się 2 marca w Pabianicach.

Grzegorz Osada Real Fight Night

„Przed nami kolejna odsłona Real Fight Night, czyli gali mieszanych sztuk walki od kilku lat organizowanej w Pabianicach. O fenomenie tego wydarzenia rozmawiamy z Grzegorzem Osadą, właścicielem firmy Fimtec-Polska i głównym sponsorem gali.

– Gala w Pabianicach ma świetnie rozwiniętą funkcję promocji marki dla firm. Pojawiają się tutaj moi najważniejsi klienci, którzy byli na eventach od Las Vegas po Pekin i wyjeżdżają z Pabianic pod wrażeniem ułożenia programu, który daje przyjemność z oglądania i jednocześnie nienachalnie promuje sponsorów – podsumowuje Grzegorz Osada.”

Źródło: https://epainfo.pl/biznes-lubi-ten-sport/


  • biznes.newseria.pl: Top Employers 2024: 80 firm wyróżnionych

80 firm zostało wyróżnionych w programie Top Employers Polska za osiągnięcia w kształtowaniu niezwykłych warunków pracy. Wśród firm znalazły się Velux oraz Saint-Gobain.

Top Employers 2024

„Wellbeing, sztuczna inteligencja, potrzeby pracownika czy neuroróżnorodność – to kilka najważniejszych zagadnień, na które zwracali m.in. najlepsi pracodawcy wyróżnieni przez Top Employers Institute. Jednostka od ponad 30 lat bada i nagradza pracodawców na całym świecie pod kątem prowadzonej przez nich polityki personalnej. Tytuł Top Employers otrzymują tylko firmy, które pozytywnie przejdą szczegółowe badanie i proces weryfikacji.

Prognozy wskazują, że do 2026 roku aż 100 milionów osób będzie współpracować ze sztuczną inteligencją w ramach obowiązków zawodowych. Badania również wykazują, że ponad trzy czwarte (77%) certyfikowanych organizacji zwraca uwagę na potrzeby pracowników, tworząc sprzyjające warunki do otwartej komunikacji. Blisko cztery na pięć organizacji (79%) przyjmuje spójne podejście do wszystkich obszarów związanych z dobrostanem pracowników, a przewiduje się postęp w zrozumieniu i uwzględnieniu neuroróżnorodności.”

Źródło: https://biznes.newseria.pl/biuro-prasowe/praca/top-employers-2024-80,b998620348


Oknoplast for artinfoarchitekta.pl: Zaprezentuj swoją pracę w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK! Konkurs na dzieło sztuki w oknie

Oknoplast we współpracy z Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK organizuje konkurs na dzieło, w którym tematem i płótnem jest okno.

„Ogłoszono konkurs na dzieło umieszczone w ramie okna. Wyzwanie kierowane jest do artystów i studentów z krajów Uni Europejskiej. Pula nagród wynosi 12 000 euro, a nagrodzone prace zostaną zaprezentowane podczas specjalnej wystawy.

Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane podczas specjalnej wystawy w Muzeum MOCAK. Termin przesyłania zgłoszeń upływa 4 marca 2024 roku.”

Źródło: https://www.infoarchitekta.pl/artykuly:2-konkursy:25191-zaprezentuj-swoja-prace-w-muzeum-sztuki-wspolczesnej-w-krakowie-mocak-konkurs-na-dzielo-sztuki-w-oknie.html


nj24.pl: Prawie tysiącletnie okno w bolkowskim zamku?

Najstarsze okno zamek bolków(1)Niecodzienne odkrycie w podczas badań architektonicznych prowadzonych w Muzeum Zamek Bolków. Odkryto tam okno z końcówki XIII wieku!

„Przetrwała tylko dlatego, że w jakimś momencie do istniejącej ściany dostawiono nowy budynek zamkowy, który trzeba było doświetlić, więc stary mur przekuto. Powie ktoś: „a jakież to okno? Zwykły otwór w murze”. No tak, ale jednak zabezpieczony przed nieproszonymi gośćmi masywnym, drewnianym krzyżem. W gruncie rzeczy takie właśnie funkcje pełni okno.

Jak bardzo jest stare to bolkowskie okno? Bardzo! Badania dendrochronologiczne wykonane przez Aleksandra Koniecznego wskazały, że drewno użyte w konstrukcji pozyskano w latach 1289/1290, a składa się ona z dębowego nadproża oraz krzyża wykonanego z drewna świerkowego i jodłowego. Całość ustabilizowano żelaznym płaskownikiem.”

Źródło: https://nj24.pl/prawie-tysiacletnie-okno-w-bolkowskim-zamku/

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1