Profil

Fakro

Fakro

Producent

Adres: ul. Węgierska 144a, 33-300 Nowy Sącz

Telefon: +48 18 444 0 444

E-mail: fakro@fakro.pl

WWW: www.fakro.pl

E-mail: fakro@fakro.pl

WWW: http://www.fakro.pl

Firma FAKRO to lider na polskim rynku oraz jeden z wiodących producentów okien dachowych na świecie. Od ponad 27 lat nieprzerwanie dostarcza innowacyjne, zaawansowane technicznie produkty stolarki otworowej do ponad 50-ciu krajów na całym świecie. FAKRO jest autorem ponad 170 zgłoszeń patentowych i wzorów użytkowych co czyni z niej jedną z najbardziej innowacyjnych firm.

W ofercie FAKRO oprócz okien dachowych znajdują się schody strychowe, okna do dachów płaskich, świetliki rurowe, wyłazy. Firma oferuje również szeroką gamę akcesoriów do okien dachowych i okien fasadowych, a od 2016 r. do oferty FAKRO, pod marką INNOVIEW dołączyły aluminiowo-drewniane okna pionowe.

Produkty FAKRO bardzo często posiadają unikalne rozwiązania wyróżniające je na tle innych. Nowe okno preSelect Max to rozwinięcie koncepcji poprzedniej wersji okna uchylno-obrotowego. W preSelect Max  skrzydło uchylane jest do kąta 45°, to prawie o 30% więcej niż w poprzednim modelu okna. Taki zakres otwarcia umożliwia jeszcze pełniejsze wykorzystanie stworzonej na poddaszu dodatkowej przestrzeni. Funkcja obrotowa pozwala na obrót skrzydła o 180° i służy między innymi do mycia zewnętrznej strony szyby. Nowatorski system okuć gwarantuje realizację tylko jednego sposobu otwierania oraz pełną stabilność skrzydła, zarówno funkcji uchylnej jak i obrotowej. Dzięki zastosowanym innowacjom w konstrukcji okuć, możliwe jest wykonanie dużych rozmiarów okien nawet z trzyszybowymi pakietami. Okno 134x160cm ma powierzchnię przeszklenia aż 1,63m² i obsługiwane jest za pomocą jednej klamki.

Okna fasadowe FAKRO serii INNOVIEW to idealne połączenie drewna i aluminium charakteryzujące się doskonałą jakością i wyjątkowymi właściwościami. Aluminiowa okładzina pozwala na odizolowanie drewnianego profilu okna od niekorzystnego wpływu czynników zewnętrznych gwarantując wysoką odporność okien INNOVIEW na ekstremalne warunki atmosferyczne. Naturalne drewno od wewnątrz pomieszczenia zapewnia ciepły klimat wnętrza oraz najwyższą estetykę. Oprócz standardowych okien pionowych w ofercie znajdują się m.in. podnoszono-przesuwne,  wielkogabarytowe drzwi tarasowe HST, które dzięki ogromnym przeszkleniom zaleją wnętrze światłem. Duże przeszklenia to także niesamowite widoki, a otwarte zacierają granice między wnętrzem a otoczeniem domu tworząc wyjątkową przestrzeń do życia. 

Artykuły o firmie

Branża wspiera sport

Branża wspiera sport

Sponsoring sportowy jest jedną z najpopularniejszych form promocji. A sponsoring w formie lokalnej pozwala zbudować więź i zaufanie społeczne. Dostrzegają to również firmy z naszej branży, które przez cały sierpień dumnie informowały o nowych umowach, udanych imprezach czy sportowych sukcesach, do których dokładają swoją cegiełkę.

FAKRO: Duże okna – jakie osłony okienne wybrać?

FAKRO: Duże okna – jakie osłony okienne wybrać?

Współcześni architekci tworzą minimalistyczne projekty budynków, w których główną rolę grają wielkoformatowe przeszklenia. Dzięki nim dom zyskuje na atrakcyjności, a jego wnętrza są pięknie doświetlone naturalnym światłem, pozostając przy tym w łączności z zielonym otoczeniem zewnętrznym. Co więcej, jest to rozwiązanie energooszczędne przy zastosowaniu dodatkowych rozwiązań – osłon zewnętrznych, dzięki którym unikniemy nadmiernego nagrzewania się pomieszczeń latem. Za ich sprawą zapomnimy na dobre o klimatyzacji, która „winduje” rachunki za prąd.

FAKRO kontynuuje to, co dobre, i wspiera klub MKS Sandecja

FAKRO kontynuuje to, co dobre, i wspiera klub MKS Sandecja

Firma FAKRO, czołowy producent okien dachowych, kontynuuje sponsoring Klubu Sportowego MKS Sandecja Nowy Sącz. Lokalny patriotyzm, duch walki i ambitne cele, to paliwo napędowe tej współpracy.

Oferty pracy

02wrz.

FAKRO
kierownik marketingu
Województwo: Małopolskie
Branża: Producent

15styczeń

FAKRO
specjalista ds. e-commerce
Województwo: Małopolskie
Branża: Producent

07grudzień

FAKRO
Specjalista ds. E-Commerce
Województwo: Małopolskie
Branża: Producent

30listopad

FAKRO
kierownik wydziału produkcji dodatków
Województwo: Małopolskie
Branża: Producent