Producent wzmocnień wchodzi w branżę hotelarską

Red.: RK |Data publikacji: 2021-09-10

Landsberg, producent stalowych wzmocnień do profili PCW, dywersyfikuje swoją działalność poprzez uruchomienie 5-gwiazdkowego hotelu w centrum Gdańska. Należąca do grupy Landsberg spółka Hotelsberg powinna jeszcze w tym roku rozpocząć działalność hotelarską w kamienicach przy gdańskim Długim Rynku.

Produkcja wzmocnień firmy Landsberg odbywa się od 2001 roku w fabryce w miejscowości Wolental pod Starogardem, oddalonej 60 km od Gdańska. Zakład o powierzchni 10 tys. mkw znajduje się na 5,5 hektarowej działce, zajmując się produkcją kształtowników stalowych zimnogiętych. Wytwarzanych jest tutaj ponad 500 różnego rodzaju kształtowników do najważniejszych systemów okiennych, ale też profile do płyt g-k, kształtowniki montażowe, wentylacyjne, konstrukcyjne oraz specjalne kształtowniki zgrzewane. Od roku 2014 w odrębnej spółce Stahlberg uruchomiono również produkcję pokryć dachowych i elewacyjnych. Landsberg współpracuje z ok. 500 klientami w całej Polsce, a roczne przychody firmy przekraczają 100 mln zł.

Właściciel grupy, Tomasz Landsberg powołał nową spółkę, Hotelsberg, która w 2018 roku wygrała przetarg na zakup i zagospodarowanie 10 zabytkowych kamienic wraz z podwórzami przy ul. Długi Targ 1-10 w Gdańsku. Całkowita powierzchnia kamienic wynosi 3,3 tys. mkw., a powierzchnia przyległych do nich podwórzy to kolejne 3 tys. mkw. Kwota jaką kupujący musiał wpłacić na konto Agencji Rozwoju Pomorza wyniosła 48,8 mln zł. Spółka zobowiązała się zorganizować w tym miejscu do końca 2021 roku luksusowy, 5-gwiadkowy hotel z 60-70 pokojami. W drugim etapie do roku 2025 wybudowana ma zostać druga część hotelu na terenie podwórek, pod którymi powstanie parking podziemny. W sumie w obydwu częściach hotelu ma funkcjonować ok. 200 pokojów.

Kamienice przy Długim Targu naprzeciwko fontanny Neptuna to jeden z najbardziej prestiżowych gdańskich adresów. Tomasz Landsberg, producent okiennych wzmocnień, ponoć od zawsze marzył o takim obiekcie i działalności hotelarskiej. I oto marzenia się spełniają. A czy hotel przyniesie podobne wpływy jak produkcja wzmocnień czy blachodachówki? To dopiero się okaże.

Zobacz również

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Lisec w sierpniu tego roku zebrał zamówienia o wartości 34,5 mln euro. Jest to najwyższy wynik w historii firmy. Wyniki są świetne m.in. dzięki klientom z Polski.

Zabraknie montażystów?

Zabraknie montażystów?

Ekipy montażowe nie narzekają na brak pracy, wzrost cen stolarki nie wpłynął negatywnie na popyt, nie spowodował przestojów, a kalendarze na najbliższy czas są zapełnione. Czy ekipy montażowe są przygotowane na wielką falę renowacji budynków?

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek odnotował kilkunastoporocentowy wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu. Firma planuje także inwestycję w moce produkcyjne.

1