Producenci ślusarki unowocześniają swoje parki maszynowe. Nowe maszyny zostały zainstalowane m.in. w Redanie, Matplaście i Otif Profilu.
W Redanie, fabryce okien z Połczyna-Zdroju, została pod koniec maja zainstalowana piła dwugłowicowa CTE600 do aluminium. Maszynę dostarczył Macsolutions. Jest to nowoczesne urządzenie, które miało swoją premierę podczas tegorocznych targów Fensterbau Frontale. Cechuje się przede wszystkim szerokim zakresem cięcia i dużą precyzją.
Z kolei inny producent, Matplast z Nowej Rudy, zainwestował w cyfrową zagniatarkę do profili aluminiowych i centrum obróbcze P104, także przeznaczone do obróbki profili aluminiowych. Obie maszyny wyróżniają się przede wszystkim precyzyjnością i elastycznością pracy. Zagniatarkę i centrum dostarczył i zainstalował również Macsolutions.
Natomiast Otif Profil to producent okien i drzwi na bazie systemów stalowych. Firma zdecydowała się na inwestycję w wielozadaniowe centrum obróbcze Phantomatic T3 Star. Główna zaletą urządzenia jest możliwość wykonania bardzo skomplikowanej obróbki w stali i aluminium. Otif Profil przyznaje, że obróbka stali jest wymagająca, a maszyny muszą spełniać szereg warunków. Spełnia je właśnie nowe centrum obróbce, które dostarczyła firma R&D Tech. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Tagi
centrum obróbczeMacsolutionsmaszynyMatplastOtif ProfilpiłaRedanślusarka stalowastolaka aluminiowaZobacz również
Gerda stawia na bezpieczeństwo i rozwiązania smart
W połowie października firma Gerda zaprosiła swoich partnerów handlowych i dostawców na wydarzenie w Ostródzie, gdzie zaprezentowała nowości.
Czytaj listopadowe „Forum Branżowe”
Dostępny jest nowy numer miesięcznika „Forum Branżowe” (11/2025). Gościem wydania jest Maciej Żyła, kierownik ds. jakości w Laboratorium Techniki Budowlanej.
Konkurs kalendarzy branżowych 2026 – czekamy na wasze propozycje
Już niedługo startuje coroczny konkurs kalendarzy branżowych. Czekamy na wasze tegoroczne propozycje, które możecie przesłać na adres naszej redakcji.


