Producenci stolarki z aluminium i stali inwestują w maszyny

Red.: |Data publikacji:

Producenci ślusarki unowocześniają swoje parki maszynowe. Nowe maszyny zostały zainstalowane m.in. w Redanie, Matplaście i Otif Profilu.

Macsolutions_Matplast maszynaW Redanie, fabryce okien z Połczyna-Zdroju, została pod koniec maja zainstalowana piła dwugłowicowa CTE600 do aluminium. Maszynę dostarczył Macsolutions. Jest to nowoczesne urządzenie, które miało swoją premierę podczas tegorocznych targów Fensterbau Frontale. Cechuje się przede wszystkim szerokim zakresem cięcia i dużą precyzją.

Z kolei inny producent, Matplast z Nowej Rudy, zainwestował w cyfrową zagniatarkę do profili aluminiowych i centrum obróbcze P104, także przeznaczone do obróbki profili aluminiowych. Obie maszyny wyróżniają się przede wszystkim precyzyjnością i elastycznością pracy. Zagniatarkę i centrum dostarczył i zainstalował również Macolutions.

Natomiast Otif Profil to producent okien i drzwi na bazie systemów stalowych. Firma zdecydowała się na inwestycję w wielozadaniowe centrum obróbcze Phantomatic T3 Star. Główna zaletą urządzenia jest możliwość wykonania bardzo skomplikowanej obróbki w stali i aluminium. Otif Profil przyznaje, że obróbka stali jest wymagająca, a maszyny muszą spełniać szereg warunków. Spełnia je właśnie nowe centrum obróbce, które dostarczyła firma R&D Tech. Więcej na ten  temat pisaliśmy TUTAJ.

Zobacz również

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Grupa Kęty zamieściła na swojej stronie komunikat informujący o zawarciu przedwstępnej warunkowej umowy nabycia udziałów w Selt.

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Podczas trwającego jubileuszu 30-lecia Oknoplastu przedstawiona została nowa identyfikacja wizualna Grupy Oknoplast. Zaprezentowano zostało nowe logo Grupy.

Optymizm w Grupie Sanco

Optymizm w Grupie Sanco

Grupa Sanco zorganizowała w połowie maja doroczne spotkanie dla firm stowarzyszonych. Odbyło się ono w Gdańsku.

1