Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

R&D TECH: Centrum do obróbki profili stalowych w Otiff Profil

Data publikacji: 2024-05-20

Firma Otiff Profil jest czołowym producentem systemów stalowo-szklanych. W swojej ofercie ma drzwi, okna jak i elementy stałe. Ma dwa profesjonalne zakłady produkcyjne oraz z zespół światowej klasy specjalistów.

Phantomatic T3 Star to wielozadaniowe centrum obróbcze, mające cztery osie sterowane numerycznie, mocną jednostkę frezująca 7,5 kW, system chłodzenia powietrzem -20°C, który z powodzeniem wykorzystywany jest przy obróbce profili stalowych eliminując potrzebę użycia mgiełki olejowej. To centrum możemy zaliczyć do grupy wysoko funkcyjnych, ekonomicznych i innowacyjnych rozwiązań zawartych w jednej maszynie. Nawet najbardziej skomplikowane obróbki w aluminium i stali nie stanowią żadnego problemu dla tego centrum dzięki obrotowej osi A, automatycznemu magazynkowi narzędzi z miejscami na głowicę kątową i tarczą Ø180, mobilnym zaciskom oraz dużym prędkościom przejazdu osi – dodaje Marcin Hass R&D Tech.

Produkcja stolarki stalowej jest wymagająca, dlatego maszyny, na których obrabiany jest materiał, muszą mieć pewne cechy, aby zachować jego jakość. Phantomatic T3 Star to centrum obróbcze, które idealnie nadaje się do obróbki profili stalowych, z których głównie tworzone są nasze produkty. W maszynie zastosowano unikalny system chłodzenia Vortex, gdzie chłodzenie narzędzia następuje za pomocą zimnego powietrza – inaczej niż w standardowym rozwiązaniu, gdzie chłodzenie następuje za pomocą mgiełki olejowej. Dodatkowo centrum od R&D Tech ma system odciągu dymu, który jest uciążliwy dla operatora maszyny podczas obróbki profili przeciwpożarowych więc to z pewnością także bardzo duży atut tego centrum. Dodatkowo na nasze potrzeby maszyna została w pełni zabudowana poprzez zastosowanie zintegrowanej osłony – stwierdza Łukasz Pietraszak z OTIF PROFIL.

1