Producenci stolarki inwestują w nowe maszyny

Red.: |Data publikacji:

Prez-met sprzedał i zainstalował kolejne maszyny do produkcji okien. W nowe urządzenia inwestowali także klienci R&D Tech.

Mimo gorszej koniunktury na rynku budowlanym i spadającego popytu na stolarkę otworową, są firmy, które nadal inwestują w swoje moce produkcyjne. Na początku maja skończyła się instalacja linii produkcyjnej w firmie Kowalczyk Fabryka Okien w Radomiu. Nowa linia składa się ze zgrzewarki czterogłowicowej oraz oczyszczarki naroży. Ponadto linia wyposażona jest w elementy, które umożliwią zgrzewanie profili z PCW w technologii Precision Line – zgrzewu bezwypływkowego. Urządzenia zainstalowali pracownicy Prez-Metu.

Transport urządzenia do firmy Kowalczyk. Foto: facebook.

Również nowe maszyny na przełomie marca i kwietnia trafiły do zakładu firmy Atut. W mieleckiej fabryce została zainstalowana zgrzewarka czterogłowicowa, uzbrojona w technologię Precision Line, czyli zgrzewu bezwypływkowego. Firma zainstalowała także kolejną piłę dwugłowicową. Prez-Met niemal w całości wyposażył zakład produkcyjny Atutu w maszyny do produkcji stolarki.

Dobre wyniki w sprzedaży maszyn na początku tego roku miało także R&D Tech. Firma poinformowała, że już w lutym, po targach Budma udało się sprzedać pięć centrów obróbczych Phantomatic M3. Jest to urządzenie przeznaczone do obróbki profili aluminiowych. Według R&D Tech w Polsce w lutym było już 112 producentów, którzy korzystali z Phantomatic M3, a niemiecki Emmegi sprzedał w lutym tysięczny egzemplarz tego centrum obróbczego.

Zobacz również

Coraz bliżej do targów Fensterbau Frontale

Coraz bliżej do targów Fensterbau Frontale

Niedługo w Norymberdze rozpoczną się targi Fensterbau Frontale. Wydarzenie ma miejsce co dwa lata i towarzyszą mu targi Holz-Handwerk.

Deceuninck skończył trudny rok z zyskiem

Deceuninck skończył trudny rok z zyskiem

Deceuninck podsumował rok. Firmie udało się wypracować dobry wynik operacyjny, mimo spadków wartości sprzedaży.

Największe, globalne firmy stolarkowe w Polsce

Największe, globalne firmy stolarkowe w Polsce

Poznaliśmy właśnie listę 50 globalnych, polskich firm. Wśród nich siedem należy do branży stolarki otworowej.

1