Producenci stolarki inwestują w nowe maszyny

Red.: |Data publikacji:

Prez-met sprzedał i zainstalował kolejne maszyny do produkcji okien. W nowe urządzenia inwestowali także klienci R&D Tech.

Mimo gorszej koniunktury na rynku budowlanym i spadającego popytu na stolarkę otworową, są firmy, które nadal inwestują w swoje moce produkcyjne. Na początku maja skończyła się instalacja linii produkcyjnej w firmie Kowalczyk Fabryka Okien w Radomiu. Nowa linia składa się ze zgrzewarki czterogłowicowej oraz oczyszczarki naroży. Ponadto linia wyposażona jest w elementy, które umożliwią zgrzewanie profili z PCW w technologii Precision Line – zgrzewu bezwypływkowego. Urządzenia zainstalowali pracownicy Prez-Metu.

Transport urządzenia do firmy Kowalczyk. Foto: facebook.

Również nowe maszyny na przełomie marca i kwietnia trafiły do zakładu firmy Atut. W mieleckiej fabryce została zainstalowana zgrzewarka czterogłowicowa, uzbrojona w technologię Precision Line, czyli zgrzewu bezwypływkowego. Firma zainstalowała także kolejną piłę dwugłowicową. Prez-Met niemal w całości wyposażył zakład produkcyjny Atutu w maszyny do produkcji stolarki.

Dobre wyniki w sprzedaży maszyn na początku tego roku miało także R&D Tech. Firma poinformowała, że już w lutym, po targach Budma udało się sprzedać pięć centrów obróbczych Phantomatic M3. Jest to urządzenie przeznaczone do obróbki profili aluminiowych. Według R&D Tech w Polsce w lutym było już 112 producentów, którzy korzystali z Phantomatic M3, a niemiecki Emmegi sprzedał w lutym tysięczny egzemplarz tego centrum obróbczego.

Zobacz również

ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

ML System podliczył wyniki handlowe z I kwartału. Firma odnotowała spadek wartości przychodów ze sprzedaży.

Niższa wartość zamówień w Mercorze

Niższa wartość zamówień w Mercorze

Grupa Mercor pozyskała w kwietniu zamówienia o wartości niższej o 18 proc. w stosunku analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Hydro i Saint-Gobain chcą wspólnie minimalizować ślad węglowy

Hydro i Saint-Gobain chcą wspólnie minimalizować ślad węglowy

Hydro Building i Saint-Gobain nawiązały współpracę na polu niskoemisyjnych fasad. Obie firmy będą współpraować by zmniejszyć ślad węglowy.

1