Producenci okien najlepszymi pracodawcami w budownictwie

Red.: |Data publikacji:

Poland’s Top Employers 2023 to zestawienie najlepszych polskich pracodawców, opracowane już po raz trzeci przez redakcję miesięcznika Forbes. Eksponowane miejsca zajęli w nim producenci stolarki.

W „50” najlepszych pracodawców znalazło się w tym roku trzech producentów stolarki: Drutex na miejscu 16., Velux na pozycji 36. zestawienia oraz Eko-Okna jako przedostania firma pierwszej pięćdziesiątki. Na dalszych pozycjach listy Forbesa odnaleźć można również Dobroplast (miejsce 120.) oraz Fakro (miejsce 150.). Ogromnie budujący jest fakt, że Drutex i Velux zajęły dwa pierwsze miejsca wśród najlepszych pracodawców w dziale „Budownictwo”, a Eko-Okna zajęły w tej kategorii miejsce piąte. Jeśli więc ktoś marzy o pracy w budownictwie, to powinien wziąć uwagę przede wszystkim tych producentów stolarki.

Ranking Najlepszych Pracodawców w Polsce – Poland’s Best Employers 2023, sporządzono według autorskiej metody firmy Statista i „Forbesa”, zakładającej ocenę podmiotów na zasadzie rekomendacji wzajemnych peer-to-peer. Firma badawcza o ocenę pracodawców i dostarczenie danych do analizy poprosiła samych pracowników. Ocenili oni swoich pracodawców w anonimowej ankiecie, dzięki czemu zbadana została rzeczywista jakość oferowanych miejsc pracy, a nie wyłącznie sukces przeprowadzanych kampanii employer brandingowych. Ponad 20 tysięcy respondentów wypełniło internetowy kwestionariusz, wskazując prawdopodobieństwo, z jakim poleciliby swojego pracodawcę znajomemu lub członkowi rodziny w skali od 0 do 10. Wybrana próba statystyczna uwzględniała regionalną oraz socjodemograficzną różnorodność respondentów. Podstawą badania była lista około 1900 pracodawców zatrudniających na terenie Polski co najmniej 250 pracowników.

foto: Forbes

Zobacz również

Sprzedaż systemów aluminiowych będzie rosła

Sprzedaż systemów aluminiowych będzie rosła

Globalny rynek systemów aluminiowych będzie rósł. Kolejna firma badawcza spodziewa się wzrostu do 2030 r. o ponad 7 proc. rocznie.

Automatyka budynkowa będzie się intensywnie rozwijać w najbliższych latach

Automatyka budynkowa będzie się intensywnie rozwijać w najbliższych latach

Europejski rynek systemów automatyki budynków (BAS) jest przygotowany na wzrost, wynoszący rocznie ok. 3,7 proc. Analitycy rynku przewidują, że ten stan potrwa w prognozowanym przez nich okresie, czyli do roku 2028.

Producenci okien inwestują w maszyny

Producenci okien inwestują w maszyny

Kolejni producenci stolarki otworowej sfinalizowali zakupy obejmujące najnowsze maszyny do produkcji. Są to zarówno pojedyncze urządzenia, jak i całe linie.

1