Wideokonferencje o tarczy antykryzysowej dla przedsiębiorców

Red.: IK |Data publikacji: 2020-05-20

Ministerstwo Rozwoju wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości organizują cykl edukacyjnych wideokonferencji dotyczących rozwiązań przygotowanych dla przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej.

Podczas konferencji eksperci z zakresu prawa pracy, finansów, podatków, ekonomii, czy zamówień publicznych będą omawiali zmiany oraz udzielą odpowiedzi na pytania uczestników.

– Ten projekt bardzo mnie cieszy, nie tylko dlatego, że ułatwi przedsiębiorcom korzystanie z instrumentów przewidzianych w tarczy antykryzysowej, ale także, dlatego, że jest przykładem świetnej współpracy publicznych organizacji w jednym celu – pomocy polskim przedsiębiorcom. Jestem przekonana, że nasza wspólna inicjatywa zapewni kompleksową wiedzę i ułatwi korzystanie z rozwiązań przewidzianych w tarczy – mówi Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju.

Partnerami wideokonferencji są instytucje odpowiedzialne za poszczególne obszary tarczy antykryzysowej, w tym m.in. Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Zamówień Publicznych, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Cykl wideokonferencji rozpocznie się 26 maja i jest zaplanowany do 9 lipca. Będą one dostępne pod tym linkiem: www.parp.gov.pl/tarcza

1