Pracowity rok w Fapimie

Red.: |Data publikacji:

Fapim pracuje już w nowej siedzibie pod Warszawą i ocenia mijający rok pod względem handlowym.

Fapim otworzył ostatnio nową siedzibę w Słupnie pod Warszawą. Znajduje się tu biurowiec o powierzchni 200 mkw. wraz z showroomem. Firma prezentuje w nim swoje rozwiązania – różne typy okuć przeznaczone do okien i drzwi aluminiowych. Nowy jest także magazyn, którego powierzchnia wynosi 800 mkw. O rozpoczęciu budowy w 2021 r. pisaliśmy TUTAJ. Główna siedziba Fapim znajduje się we Włoszech, natomiast firma informuje, że nowo otwarty show room i magazyn są obecnie największe poza granicami Włoch.

Wojciech Krybus z Fapimu podsumowuje już mijający rok pod względem handlowym:

Rok 2022 okazał się kolejnym okresem wyzwań wymagających elastyczności w zarządzaniu firmą, jak również dostosowaniu się do wymagań i potrzeb rynku. Determinacja w dążeniu do założonych celów i konsekwencja działań we współpracy z naszymi wieloletnimi partnerami biznesowymi pozwoliła nam na utrzymanie i kontynuację wzrostu sprzedaży w stosunku do roku ubiegłego.

Włoski Fapim planuje nadal się rozwijać. Firma wyznaczyła sobie cel, by przeznaczać na inwestycje 10 proc. rocznej sprzedaży, natomiast budżet wyodrębniony na inwestycje w latach 2019-2024 to ok. 35 mln euro. Dzięki tym działaniom do końca 2025 r. firma planuje powiększyć swoje moce produkcyjne o 50 proc. licząc od 2019 r. Fapim zakłada także, że do 2025 r. wartość ogólnej sprzedaży wyniesie ok. 100 mln euro. Włosi są obecnie w trakcie budowy kilku innych obiektów, w tym drugiego, automatycznego magazynu, którego otwarcie planowane jest w połowie 2023 r. w Altopascio we Włoszech. Ponadto producent okuć w 2023 r. chce rozbudować powierzchnię produkcyjną zakładu w Spinate, także we Włoszech.

Zobacz również

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Grupa Kęty zamieściła na swojej stronie komunikat informujący o zawarciu przedwstępnej warunkowej umowy nabycia udziałów w Selt.

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Podczas trwającego jubileuszu 30-lecia Oknoplastu przedstawiona została nowa identyfikacja wizualna Grupy Oknoplast. Zaprezentowano zostało nowe logo Grupy.

Optymizm w Grupie Sanco

Optymizm w Grupie Sanco

Grupa Sanco zorganizowała w połowie maja doroczne spotkanie dla firm stowarzyszonych. Odbyło się ono w Gdańsku.

1