Pracowity rok w Fapimie

Red.: |Data publikacji:

Fapim pracuje już w nowej siedzibie pod Warszawą i ocenia mijający rok pod względem handlowym.

Fapim otworzył ostatnio nową siedzibę w Słupnie pod Warszawą. Znajduje się tu biurowiec o powierzchni 200 mkw. wraz z showroomem. Firma prezentuje w nim swoje rozwiązania – różne typy okuć przeznaczone do okien i drzwi aluminiowych. Nowy jest także magazyn, którego powierzchnia wynosi 800 mkw. O rozpoczęciu budowy w 2021 r. pisaliśmy TUTAJ. Główna siedziba Fapim znajduje się we Włoszech, natomiast firma informuje, że nowo otwarty show room i magazyn są obecnie największe poza granicami Włoch.

Wojciech Krybus z Fapimu podsumowuje już mijający rok pod względem handlowym:

Rok 2022 okazał się kolejnym okresem wyzwań wymagających elastyczności w zarządzaniu firmą, jak również dostosowaniu się do wymagań i potrzeb rynku. Determinacja w dążeniu do założonych celów i konsekwencja działań we współpracy z naszymi wieloletnimi partnerami biznesowymi pozwoliła nam na utrzymanie i kontynuację wzrostu sprzedaży w stosunku do roku ubiegłego.

Włoski Fapim planuje nadal się rozwijać. Firma wyznaczyła sobie cel, by przeznaczać na inwestycje 10 proc. rocznej sprzedaży, natomiast budżet wyodrębniony na inwestycje w latach 2019-2024 to ok. 35 mln euro. Dzięki tym działaniom do końca 2025 r. firma planuje powiększyć swoje moce produkcyjne o 50 proc. licząc od 2019 r. Fapim zakłada także, że do 2025 r. wartość ogólnej sprzedaży wyniesie ok. 100 mln euro. Włosi są obecnie w trakcie budowy kilku innych obiektów, w tym drugiego, automatycznego magazynu, którego otwarcie planowane jest w połowie 2023 r. w Altopascio we Włoszech. Ponadto producent okuć w 2023 r. chce rozbudować powierzchnię produkcyjną zakładu w Spinate, także we Włoszech.

Zobacz również

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Zbliża się termin ME-EXPO 2023 - największych włoskich targów dla branży budowlanej. Organizatorzy zaproponowali nową formułę tej imprezy, dobywającej się co dwa lata.

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty poinformowała o szacunkowych wynikach za trzeci kwartał. W tym okresie Aluprof osiągnął wzrost przychodów ze sprzedaży.

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Jak wskazują analitycy, 63 proc. największych firm w kraju przygotowuje raport dotyczący tematyki ESG, a 17 proc. poświęca temu miejsce w sprawozdaniach rocznych.

1