Targi BAU w Monachium to jedna z największych i najważniejszych imprez w dziedzinie architektury, materiałów i systemów budowlanych. Najbliższa edycja planowana jest w dniach 11-16 stycznia 2021 r. Znamy już główne tematy tej imprezy.
Jak poinformowały Targi Monachijskie, impreza będzie obracała się wokół czterech głównych tematów do których wielu wystawców dostosowuje swoje prezentacje. Na targowych panelach dyskusyjnych będą one omawiane i dyskutowane z wielu różnych perspektyw, a na specjalnych pokazach będą zilustrowane przykładami produktów i projektów.
Oto cztery główne tematy targów BAU 2021:
- Wyzwanie związane ze zmianami klimatu
Temperatura w atmosferze i oceanach stale rośnie. Głównym winowajcą od początku uprzemysłowienia jest ludzkość, w szczególności poprzez emisje gazów cieplarnianych. - Transformacja cyfrowa
Sektor budowlany przeżywa rewolucję cyfrową. Odejście od analogicznych sposobów myślenia i organizacja oparta na profesjonalnym cyfrowym procesie decyzyjnym i działaniach daje szeroką gamę nowych możliwości. - Domy przyszłości
Wysokiej jakości warunki mieszkaniowe w przystępnej cenie, od dawna są utopią w dużych miastach, takich jak Berlin, Hamburg, Frankfurt, Stuttgart i Monachium. Jednocześnie przyszłość mieszkalnictwa w niemieckich miastach jest jedną wielką niewiadomą. - Zasoby i recykling
Ściany z gruzu, izolacja z materiału ze starych spodni i połączenia śrubowe zamiast spawów – na placach budowach wiele dzieje się w wokół gospodarki o obiegu zamkniętym. - TEMAT SPECJALNY: Przemysł budowlany po koronawirusie – co dalej?
W programie planowane są analizy, case studies i możliwe rozwiązania dotyczące roku budżetowego 2021.
W związku z odwołaniem w tym roku targów Fensterbau Frontale to właśnie targi BAU mogą okazać się imprezą, która zwróci większą uwagę branży stolarki niż dotychczas. W opinii naszej redakcji edycja BAU 2019 pozostawiła w tej kwestii spory niedosyt, gdyż zabrakło głośnych premier znanych z imprezy w Norymberdze. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.
Termin targów BAU 2021 wydaje się na razie odległy i w kontekście koronawirusa niezagrożony. Są już jednak pierwsze sygnały, że na imprezie w Monachium nie zobaczymy wszystkich wystawców, którzy się zapowiadali. Z udziału w targach zrezygnowała m.in. firma Xella, właściciel tak znanych w świecie budownictwa marek, jak Ytong, Silka, Ursa, Multipor, Hebel. Tłumaczy to niepewną sytuacją związaną z pandemią oraz niemożliwością jakiegokolwiek planowania tradycyjnych działań marketingowych w związku z nią.
Zobacz również
Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka
W ostatnim czasie kilka firm z naszej branży pochwaliło się wsparciem dla sportowców. Wiśniowskiego będziemy oglądać w Pucharze Świata w skokach narciarskich, a Veka będzie widoczna podczas meczów Pucharu Polski. Fakro kontynuuje współpracę z piłkarkami, a Lanko i Oknamix zaczyna z piłkarzami.
Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”
Producenci stolarki mają swoją reprezentację w tegorocznym rankingu najcenniejszych firm rodzinnych. Jego autorzy wyłonili laureatów spośród przedsiębiorstw w poszczególnych województwach.
CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew
W drugiej połowie października pracownicy CAL tradycyjnie posadzili kolejnych 10 tysięcy drzew. Akcja, którą rokrocznie prowadzi suwalski producent drzwi, doczekała już siódmej edycji. Partnerem wydarzenia było "Forum Branżowe".