Poznaj nowe rozwiązania dla domów inteligentnych

Red.: PG |Data publikacji: 2021-02-09

W roku 2021 r. urządzenia typu smart zainstalowane będą w co dziesiątym domu na świecie. Do 2025 r. będą już one w co piątym domu! Również w Polsce klienci coraz częściej oczekują zaprojektowania swoich domów z myślą o zastosowaniu rozwiązań smart home. Poznaj najnowsze rozwiązania dla domów inteligentnych.

Rynek smart home stale się rozwija i rośnie globalnie o kilkanaście procent rok do roku. Przychody na tym rynku w 2021 r wyniosą według analityków ze Statista.com 99,53 mld dol. Natomiast w roku 2025 wartość tego rynku będzie już wynosić 175,98 mld dol. (pisaliśmy o tym więcej TUTAJ). Podobny trend widać również w Polsce, gdzie inwestorzy coraz częściej wymagają uwzględnienia w projektach domów tego typu urządzeń. Szacuje się, że co trzeci dom budowany w Polsce był zaprojektowany z myślą o zastosowaniu rozwiązań dla domów inteligentnych. Według wielu analityków jednym z wiodących trendów będzie automatyka, dzięki której możliwe jest zdalne zarządzanie domem.

Ustawienie termostatów, uchylenie okien w celu przewietrzenia pomieszczeń, zasłonięcie żaluzji w upalny dzień, czy otwarcie zamka zdalnie, by znajomi mogli podlać kwiatki w czasie naszej nieobecności – to rozwiązania, których klienci oczekują po nowoczesnych budynkach. I okazuje się, że nie są one mrzonką przyszłości. Produkty spełniające te oczekiwania regularnie pojawiają się w ofercie wielu producentów, a ich cena nie odstrasza.

Dobrym przykładem tego typu rozwiązań jest inteligentny zamek Tedee firmy Gerda, którym możemy sterować z dowolnego miejsca za pośrednictwem internetu, czy żaluzje fasadowe marek Aluprof lub Portos, które można w prosty sposób zautomatyzować. Do tego warto też wspomnieć produkty odpowiadające współczesnym trendom architektury, jak m.in. drzwi przesuwne Masterpatio oraz Hi-Finity firmy Reynaers, nowy system przesuwny, będący dzieckiem współpracy MACO i Hautau, czy korzystny cenowo system aluminiowy MB-79N z Aluprofu.

Wszystkie ze wspomnianych produktów zostaną zaprezentowane podczas webinarium  organizowanym przez Forum Branżowe, medium, które od ponad 17 lat zajmuje się informowaniem o nowoczesnej stolarce budowlanej. Duet prowadzących popularny w branży podcast Branżowisko, czyli Karol Klos oraz Paweł Gregorczyk przedstawi na nim nowości przygotowane przez dostawców i producentów na ten sezon.

Webinarium “Produkty na 2021” odbędzie się w dniu 11 lutego 20201 r. Początek o godz. 10:00. Zapisy na 11 lutego TUTAJ.

Już 11 marca druga część webinarium – zapisy TUTAJ.

Zobacz również

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Lisec w sierpniu tego roku zebrał zamówienia o wartości 34,5 mln euro. Jest to najwyższy wynik w historii firmy. Wyniki są świetne m.in. dzięki klientom z Polski.

Zabraknie montażystów?

Zabraknie montażystów?

Ekipy montażowe nie narzekają na brak pracy, wzrost cen stolarki nie wpłynął negatywnie na popyt, nie spowodował przestojów, a kalendarze na najbliższy czas są zapełnione. Czy ekipy montażowe są przygotowane na wielką falę renowacji budynków?

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek odnotował kilkunastoporocentowy wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu. Firma planuje także inwestycję w moce produkcyjne.

1