Porta uruchamia produkcję w Żarnowcu

Red.: |Data publikacji:

 

Miniony rok był dla lidera rynku drzwi Porta KMI niezwykle udany nie tylko pod kątem handlowym, ale również inwestycyjnym. Firma pozyskała m.in. nowy magazyn centralny oraz starą fabrykę drzwi. 

Producent z Bolszewa osiągnął w ub. roku niemal 10-procentowy wzrost swoich przychodów w stosunku do roku 2021, a 30 proc. ich wartości zrealizował w eksporcie. Poza tradycyjnymi już dla Porty rynkami za naszą południową granicą, nowe szanse sprzedażowe pojawiły się dla firmy w USA, w Egipcie, ale też w Niemczech i we Francji. Nowym dyrektorem eksportu został tu niedawno pan Jacek Woźniak, którego celem jest dynamiczne rozwijanie tego kierunku sprzedaży. Strategia firmy zakłada wzrost udziału eksportu do 40 proc. wartości jej przychodów.

W minionym roku, jeszcze pod koniec września Porta uruchomiła w Nidzicy  swój magazyn centralny, który pracuje już na 100 proc. potrzeb firmy, ale zrezygnowała z budowania tam zakładu produkcyjnego. A właściwie odłożyła jego budowę w czasie. Jednym z powodów takiej decyzji był fakt, że w sierpniu ub. roku firma wygrała przetarg na zakup zakładu po dawnym Door-Polu. Cena wywoławcza tego przetargu wynosiła 26,5 mln zł. W ten sposób Porta stała się właścicielem 2-hektarowej działki w Pomorskiej SSE w Kartoszynie nad Jeziorem Żarnowieckim. Na działce znajduje się biurowiec oraz 3 hale produkcyjne wyposażone w linie i maszyny do produkcji drzwi wewnętrznych. Wśród nich urządzenia takich marek jak: Homag, Kraft, Weinig, Scm, Altendorf, Barberan, Friz, Kraft, Holzma czy Jaroma. Do roku 2016 działała tu firma Door-Pol, która zatrudniała ponad 200 osób. Obecnie specjaliści z Porty starają się przywrócić sprawność ciągów technologicznych i wznowić tutaj produkcję drzwi. Nowy zakład znajduje się w odległości 15 minut jazdy od zakładu w Bolszewie.

W lutowym wydaniu miesięcznika Forum Branżowe opublikowana zostanie rozmowa z członkiem zarządu firmy Porta KMI Poland, w której mowa będzie także o innych inwestycjach, o nowych produktach, ale też o planach Porty na sezon 2023. Zachęcamy do lektury.

Zobacz również

Globalny rynek systemów fasadowych z tendencją wzrostową

Globalny rynek systemów fasadowych z tendencją wzrostową

Wartość globalnego rynku systemów fasadowych ma w 2033 roku wynieść 630 mld dol, przy rocznym wzroście na poziomie 5,8 proc.

Eko-Okna i Classen zapłaciły miliony podatku CIT

Eko-Okna i Classen zapłaciły miliony podatku CIT

Eko-Okna i Classen należą do największych firm w regionie i jednocześnie największych podatników. Firmy zapłaciły CIT liczony w milionach.

NSG notuje wzrost przychodów

NSG notuje wzrost przychodów

NSG podliczył półrocze swojego roku finansowego. Spółka odnotowała wzrost sprzedaży, także w segmencie szkła architektonicznego.

1