Porta zamierza przeznaczyć w tym roku ok. 40 mln zł na inwestycje. Jest to realizacja części planu, który firma sobie utworzyła na lata 2015-2019. Łącznie producent zamierza wydać na inwestycje 163 mln zł.
Producent drzwi wyznaczył sobie cel, by zwiększyć moce produkcyjne i efektywność wytwarzania drzwi. Część z planu opracowanego na lata 2015-2019 została już zrealizowana. Przede wszystkim zbudowana została nowa fabryka Porta Steel z Ełku, która rozpoczęła swoją działalność już w 2016 r. Na liście do wykonania jest jeszcze linia produkcyjna TechnoPorta oraz centrum logistyczne w magazynem centralnym. TechnoPorta powstanie w fabryce Bolszewie. Będzie to w pełni zautomatyzowana linia do produkcji drzwi technicznych. Dzięki tej linii możliwa będzie masowa produkcja stolarki na indywidualne zamówienie. Koszt tej inwestycji szacowany jest na 50 mln zł, firma planuje rozpocząć produkcję na tej linii jeszcze w 2018 r. Natomiast trzecim projektem do realizacji jest budowa centrum logistycznego z magazynem centralnym. Budowane jest ono w Nidzicy i zostanie otwarte w przyszłym roku. Koszt budowy magazynu wynosi ok. 40 mln zł. Będzie to obiekt o powierzchni ok. dziewięciu tys. m2, gdzie będzie możliwość składowania 20 tys. skrzydeł drzwiowych i tyle samo ościeżnic. Porta finansuje inwestycje w środków własnych, funduszy unijnych oraz z kredytów.
Przejęcie Porta KMI Romania
Polski producent podjął również kroki, by przejąć kontrolę nad swoim rumuńskim oddziałem Porta KMI Romania. Zakład znajduje się w miejscowości Arad, a wytwarzane są wyroby ciesielskie i stolarskie. Polski producent złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie bezpośredniej kontroli nad spółką w Rumunii, gdyż działanie to będzie miało formę koncentracji. Sprawa jest w toku, a wniosek do urzędu wpłynął 4 lipca.
Zobacz również
Europejscy Liderzy Klimatu 2026: Inwido, Dormakaba i Assa Abloy
Inwido, Dormakaba i Assa Abloy zostały uznane za „Europejskich Liderów Klimatu 2026”. Coroczny ranking wyróżnia firmy, które robią postępy w ograniczaniu emisji dwutlenku węgla.
Grupa Sanco rozwija sieć i zapowiada wprowadzenie zespolenia z ultracienkim szkłem
W maju odbyło się 54 walne zgromadzenie Grupy Sanco. Pojawiło się na nim około setki przedstawicieli firm zrzeszonych w organizacji.
Fakro gra dalej z reprezentacją Polski. Sponsoring, który napędza biznes w trudnym sezonie
Fakro przedłużyło trwającą od 20 lat współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej o kolejne cztery lata.



