Porta będzie inwestować w Kartoszynie

Red.: |Data publikacji:

Porta zainwestuje 100 mln zł w zakład w Kartoszynie na Pomorzu. Znajduje się on na terenie działki, którą firma kupiła w ubiegłym roku.

Porta KMI Poland w Kartoszynie, na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zainwestuje ok. 100 mln zł. Będą to środki na modernizację zakładu produkcyjnego pozostałego po firmie Door-Pol. Porta nabyła tę nieruchomość w ubiegłym roku, pisaliśmy o tym TUTAJ. Jest to 2-hektarowa działka z biurowcem oraz trzema halami wyposażonymi w linie do produkcji drzwi wewnętrznych. Firma chce w tych zakładach wznowić produkcję i zatrudnić ok. 50 osób.

Informuje też, że fabryka w Kartoszynie będzie już jej szóstym zakładem. Producent dostał na tę inwestycję wsparcie Polskiej Strefy Inwestycji, a decyzję wydał zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nowy zakład znajduje się niedaleko od siedziby firmy w Bolszewie. W minionym roku Porta otworzyła także zakład w Nidzicy. Miał być tam budowany dodatkowo zakład produkcyjny, jednak odłożono te plany, gdyż w sierpniu firma wygrała przetarg na zakup nieruchomości w Kartoszynie.

Zobacz również

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Grupa Kęty zamieściła na swojej stronie komunikat informujący o zawarciu przedwstępnej warunkowej umowy nabycia udziałów w Selt.

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Podczas trwającego jubileuszu 30-lecia Oknoplastu przedstawiona została nowa identyfikacja wizualna Grupy Oknoplast. Zaprezentowano zostało nowe logo Grupy.

Optymizm w Grupie Sanco

Optymizm w Grupie Sanco

Grupa Sanco zorganizowała w połowie maja doroczne spotkanie dla firm stowarzyszonych. Odbyło się ono w Gdańsku.

1