Pomorscy producenci – przedsiębiorcy roku 2020

Red.: |Data publikacji:

Szefowie dwóch pomorskich firm branży stolarki, Leszek Gierszewski z Drutexu i Jacek Sarnowski z Porta KMI Poland, znaleźli się w ścisłym finale 18. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Obydwaj nominowani są w kategorii „Produkcja i Usługi”, a jedną z ich konkurentek do tytułu jest znana trenerka fitness, Ewa Chodakowska.

Spośród finalistów niezależne jury wyłoni najlepszego przedsiębiorcę w oparciu o sześć kryteriów:

  • przedsiębiorczość,
  • wyniki finansowe,
  • strategia,
  • działalność międzynarodowa,
  • relacje z pracownikami i otoczeniem
  • nowe technologie.

Zwycięzców w poszczególnych kategoriach oraz zdobywcę tytułu EY Przedsiębiorca Roku 2020 poznamy podczas Gali Finałowej, która odbędzie się w czwartek, 4 marca 2021 r. Wydarzenie będzie transmitowane w TVN24 BiS.  Zwycięzca polskiej edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku będzie reprezentować nasz kraj podczas międzynarodowego finału, gdzie zmierzy się z laureatami lokalnych edycji konkursu z około 60 krajów. Gala World Entrepreneur of the Year odbędzie się w czerwcu 2021 roku w Monte Carlo. Przypomnijmy, że tytuł ten w roku 2014 otrzymał właściciel i szef firmy Wiśniowski – Andrzej Wiśniowski.

Ogłaszając listę finalistów konkursu, Jacek Kędzior, partner zarządzający Ernst & Young, powiedział:

Nowa rzeczywistość, w której znaleźli się przedsiębiorcy wymagała przede wszystkim szybkich i zdecydowanych decyzji, odwagi do ich realizacji, ale też empatii i odpowiedzialności – nie tylko za własne firmy i pracowników, ale też kontrahentów. Czas pandemii jak w soczewce pokazał, jak ważna i złożona jest rola lidera – osoby, która nie tylko potrafi na co dzień sprawnie zarządzać organizacją, ale wie, jak zwycięsko wyjść z tej bezprecedensowej sytuacji.

Tym bardziej może cieszyć, że w zacnym gronie 15 Finalistów znalazło się dwóch przedstawicieli naszej branży. Obydwóm życzymy końcowego sukcesu, choć dla nas oni już dzisiaj są przedsiębiorcami roku 2020.

Zobacz również

Warema zakończyła trudny rok na plusie

Warema zakończyła trudny rok na plusie

Warema podsumowała miniony rok pod względem finansowym. Firma osiągnęła niewielki wzrost w sprzedaży w porównaniu do 2022 r.

Czy Mercor pokonał spadki?

Czy Mercor pokonał spadki?

Zarząd spółki Mercor SA opublikował informację o wielkości zamówień w maju 2024 r. Grupa pozyskała zlecenia o wartości ok. 53,2 mln zł.

Brytyjczycy spodziewają się poprawy w budownictwie pod koniec roku

Brytyjczycy spodziewają się poprawy w budownictwie pod koniec roku

W Wielkiej Brytanii spadło oprocentowanie stóp procentowych kredytów hipotecznych, co może się odbić poprawą na rynku budowlanym.

1