Pomorscy producenci – przedsiębiorcy roku 2020

Red.: |Data publikacji:

Szefowie dwóch pomorskich firm branży stolarki, Leszek Gierszewski z Drutexu i Jacek Sarnowski z Porta KMI Poland, znaleźli się w ścisłym finale 18. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Obydwaj nominowani są w kategorii „Produkcja i Usługi”, a jedną z ich konkurentek do tytułu jest znana trenerka fitness, Ewa Chodakowska.

Spośród finalistów niezależne jury wyłoni najlepszego przedsiębiorcę w oparciu o sześć kryteriów:

  • przedsiębiorczość,
  • wyniki finansowe,
  • strategia,
  • działalność międzynarodowa,
  • relacje z pracownikami i otoczeniem
  • nowe technologie.

Zwycięzców w poszczególnych kategoriach oraz zdobywcę tytułu EY Przedsiębiorca Roku 2020 poznamy podczas Gali Finałowej, która odbędzie się w czwartek, 4 marca 2021 r. Wydarzenie będzie transmitowane w TVN24 BiS.  Zwycięzca polskiej edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku będzie reprezentować nasz kraj podczas międzynarodowego finału, gdzie zmierzy się z laureatami lokalnych edycji konkursu z około 60 krajów. Gala World Entrepreneur of the Year odbędzie się w czerwcu 2021 roku w Monte Carlo. Przypomnijmy, że tytuł ten w roku 2014 otrzymał właściciel i szef firmy Wiśniowski – Andrzej Wiśniowski.

Ogłaszając listę finalistów konkursu, Jacek Kędzior, partner zarządzający Ernst & Young, powiedział:

Nowa rzeczywistość, w której znaleźli się przedsiębiorcy wymagała przede wszystkim szybkich i zdecydowanych decyzji, odwagi do ich realizacji, ale też empatii i odpowiedzialności – nie tylko za własne firmy i pracowników, ale też kontrahentów. Czas pandemii jak w soczewce pokazał, jak ważna i złożona jest rola lidera – osoby, która nie tylko potrafi na co dzień sprawnie zarządzać organizacją, ale wie, jak zwycięsko wyjść z tej bezprecedensowej sytuacji.

Tym bardziej może cieszyć, że w zacnym gronie 15 Finalistów znalazło się dwóch przedstawicieli naszej branży. Obydwóm życzymy końcowego sukcesu, choć dla nas oni już dzisiaj są przedsiębiorcami roku 2020.

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1