Polscy producenci ruszyli na podbój Afryki

Red.: |Data publikacji:

Producenci znad Wisły są coraz bardziej aktywni w Afryce. Delegacje Eko-Okien i Oknoplastu pojawiły się na północy kontynentu afrykańskiego w poszukiwaniu nowych możliwości biznesowych.

Eko-Okna już kilka miesięcy temu informowały, że planują rozwój sieci sprzedaży w Afryce Północnej. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Firma chciała m.in. wziąć udział w targach budowlanych The Big 5 Construct Egypt w Kairze. Wydarzenie właśnie się skończyło, wystawa odbywała się w dniach 25-27 czerwca. Delegacja Eko-Okien, w tym dyrektor handlowy Michał Maciejewski, poprzez media społecznościowe poinformowała, że Eko-Okna zdobyły kolejny rynek eksportowy. Firma pochwaliła się także, że udało jej się zawrzeć kontrakt na dostawę okien.

Zespół Eko-Okien podczas targów w Kairze, w środku Michał Maciejewski, dyrektor handlowy. Foto: Eko-Okna

W innym afrykańskim kraju, tym razem w Maroku, w dniach od 27 do 30 czerwca przebywa delegacja Grupy Oknoplast. Przedstawiciele polskiego producenta na czele z prezesem Mikołajem Plackiem odwiedzili rejon Laâyoune-Sakia El Hamra, to południowo-zachodnia część kraju, w poszukiwaniu możliwości do inwestycji. Jak podaje marokańska prasa, prezes Oknoplastu spotkał się już w grudniu 2021 r. z Ambasadorem Królestwa Maroka w Polsce. Obecny, czerwcowy wyjazd, to efekt prowadzonych wcześniejszych rozmów o możliwości inwestycji w kraju na północnym zachodzie Afryki.

Na kontynencie afrykańskim można napotkać na dostępne w sprzedaży polskie okna i drzwi, ale są to zwykle nieliczne produkty, dystrybuowane przez partnerów biznesowych rodzimych producentów. Oni sami często mogą nawet nie wiedzieć o tym, dokąd trafia ich stolarka. Dlatego dużym wydarzeniem było kilka lat temu otwarcie sklepu z produktami Erkado, Klimas Wkręt Met i Okna Konieczny w Dakarze w Senegalu. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Zobacz również

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro boleśnie odczuwa spadek koniunktury na rynku budowlanym. Mniejsza ilość zamówień powoduje, że firma nie ma obecnie pracy dla wszystkich pracowników.

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

Jak poinformowała nas firma Sun Winner, w okresie letnim znacznie zwiększyła się dynamika hurtowej sprzedaży pergoli. Przedsiębiorstwo z Łomży zakłada, że w tym roku uda mu się znacznie poprawić wyniki w porównaniu z sezonem 2021.

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

W ostatnim tygodniu naszego konkursu Mecenas Sportu na fotelu absolutnego lidera rozsiadł się zawierciański klub siatkówki Aluronu. Kibice tej drużyny oddali niemal 3 700 głosów.

1