Erkado, Klimas Wkręt-Met i Okna Konieczny podbijają Afrykę

Autor: |Data publikacji:

Polskie okna, drzwi i osłony już wkrótce będą sprzedawane w polskim sklepie w Dakarze, w Senegalu. Właśnie trwają przygotowania do jego otwarcia, które nastąpi już w maju.

Polscy producenci stolarki otworowej najwięcej eksportują do krajów, które są blisko naszej granicy. Ale okazuje się, że okna, drzwi czy osłony także trafiają do krajów afrykańskich. Pod koniec maja planowane jest w stolicy Senegalu otwarcie salonu ekspozycyjnego z polskimi materiałami budowlanymi i do wykończenia wnętrz.

Swoje produkty będą tu prezentować m.in. Klimas Wkręt-Met, Erkado i dystrybutor stolarki i osłon – firma Okna Konieczny. Prezentowane produkty będzie można kupić na miejscu. Polskie firmy właśnie wysłały do Dakaru kontenery z zapakowanymi wyrobami, które będą oferowane w sklepie.

Salon w stolicy Senegalu założyło małżeństwo Polaków, którzy sami zwrócili się do polskich firm z propozycją handlową. Firmy, które zdecydowały się na współpracę z właścicielami senegalskiego salonu, realizują w ten sposób swoją strategię obecności w Afryce. Tak jest na przykład z Erkado. Producent drzwi sprzedaje także w innych krajach, takich jak Nigeria, Ghana, Wybrzeże Kości Słoniowej czy Mali. Jak przyznaje Radosław Bartochowski z Erkado, nie jest to niszowa sprzedaż, szczególnie eksport do Nigerii i do Wybrzeża Kości Słoniowej dynamicznie się rozwija. Jeśli chodzi o Dakar, to będzie to pierwszy show room w tym kraju, w którym będzie można obejrzeć okna, drzwi i osłony polskich producentów.

Leszek Biały, szef Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) w Dakarze przyznał, że pierwszy w historii salon ekspozycyjny polskich materiałów wykończeniowych powstał przy wsparciu jego biura. Projekt jest obecnie w ostatniej fazie realizacji, oficjalne otwarcie nastąpi w drugiej połowie maja.

Nie było do tej pory miejsca w Senegalu, gdzie można by było organoleptycznie stwierdzić jakość polskich produktów. A jednocześnie trudno było namówić polską firmę, by zainwestowała w showroom – wiązałoby się to niestety z dość dużymi kosztami. Ta forma, jaką udało się stworzyć obecnie, pozwala polskim firmom zbadać rynek bez zbyt dużych kosztów. Jedyne konieczne jest wysłanie ekspozytorów, próbek i katalogów w języku francuskim. I oczywiście ustalenie warunków współpracy.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1