Polflam potroi moce produkcyjne

Red.: MR |Data publikacji: 2021-07-02

Polflam znacząco zwiększy swoje moce produkcyjne. Firma znajduje się w czołówce największych polskich producentów szyb zespolonych i wciąż się rozwija.

W Tarczynie, na 8-hektarowej działce, powstanie kompleks, w którym znajdzie się część produkcyjna, magazynowa i biurowa Polflamu. Łączna powierzchnia inwestycji wyniesie ok. 20 tys. mkw. Firma planuje, że budowa zakończy się jeszcze w tym roku. W nowej hali produkowane będą szyby ognioochronne, Polflam chce by działalność ruszyła tu w I kwartale 2022 r.

Według danych zebranych przez Centrum Analiz Branżowych obroty firmy w 2016 r. przekroczyły 50 mln zł. Rok później wyniosły już ponad 65 mln zł, w 2018 r. firma zanotowała obrót w wysokości ponad 81 mln zł, a w 2019 ponad 96 mln zł. W 2019 r. Polflam zajmował w Polsce 6. pozycję wśród producentów szyb zespolonych pod kątem wartości obrotów.

Ta pozycja w następnych latach może się zmienić, bo po zakończonej inwestycji Polflam będzie miał trzy razy większe niż obecnie możliwości produkcyjne. W hali znajdą się maszyny i urządzenia firm: Forel, Mappi, Bottero i MC DIAM, a zarządzanie procesami odbędzie się za pomocą systemu ERP firmy FeneTech.

Miniony, 2020 r. firma poświeciła m.in. na przygotowywaniu oferty przede wszystkim na rynki zagraniczne w Europie. Polflam przeprowadził ponad setkę testów różnych konstrukcji ze szkłem ognioochronnym. Badania zostały wykonane w kilkunastu europejskich laboratoriach. Na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Zobacz również

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem. W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Włosi planują do końca roku duża wymianę okien i drzwi. Około 20 na 100 Włochów planuje przeprowadzić wymianę stolarki w swoich domach.

1