Pilkington zamyka swój wrocławski zakład

Autor: |Data publikacji:

Pilkington zamyka oddział we Wrocławiu. Produkcja będzie wygaszona do 9 listopada. We wrocławskim oddziale produkowane były szyby zespolone i prowadzona sprzedaż szkła budowlanego.

NSG Group, właściciel marki Pilkington IGP poinformował 5 listopada, że zamierza zamknąć oddział we Wrocławiu. Firma informuje, że decyzję tę podjęła „po szczegółowej analizie ekonomicznej” . Ponadto firma informuje, że: „spółka przeprowadza konsolidację biznesu. Obsługa aktualnych klientów Oddziału Wrocław oraz realizacja zamówień zostanie przeniesiona do pozostałych zakładów Pilkington IGP Sp. z o.o. w Polsce”.

We wrocławskim oddziale wytwarzane są szyby zespolone do budownictwa i w tej placówce zatrudnionych jest 72 pracowników. Firma deklaruje, że zapewni im wsparcie w poszukiwaniu pracy. Jednak zakład we Wrocławiu ma zakończyć produkcję już 9 listopada, a pracownicy, jak podaje Puls Biznesu, dowiedzieli się o decyzji zarządu we wtorek, 5 listopada. Mają zostać objęci procesem zwolnień grupowych.

Mariusz Kołodziej w wywiadzie opublikowanym w październikowym Forum Branżowym przyznawał, że popyt na szkło budowlane, a szczególnie na szyby zespolone rośnie. Firma z tego powodu inwestuje w nowe linie produkcyjne, przykładem jest tu niedawna rozbudowa w zakładzie w Białymstoku. Tym bardziej decyzja o zamknięciu produkcji we Wrocławiu wydaje się zaskakująca.

Przypomnijmy, że w ramach spółki Pilkington IGP działa obecnie w Polsce siedem zakładów, są one w Białymstoku, Bydgoszczy, Krakowie, Ostrołęce, Skierniewicach, Szczecinie i jeszcze we Wrocławiu.

NSG Group przesłało nam oświadczenie w tej sprawie. Poniżej jego treść:

5 listopada 2019 pracownicy oddziału Pilkington IGP we Wrocławiu zostali poinformowani o planach wygaszenia produkcji w Oddziale. Linie produkcyjne zostaną zatrzymane do 9 listopada br. Zatrudnieni pracownicy zostaną objęci procesem zwolnień grupowych zgodnie z ustawą z nią 31 marca 2003 roku o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników. Spółka przeprowadziła ten proces w konsultacji z Organizacją Związkową, dokładając najwyższej staranności, zgodnie z zadami poszanowania zasad i praw pracowniczych, udzielając jednocześnie wsparcia w znalezieniu nowego zatrudnienia, poprzez uruchomienie dedykowanego wszystkim pracownikom „Programu Aktywizacji Zawodowej”. Pracownicy mają też możliwość skorzystania z ofert pracy dostępnych w innych oddziałach Spółki.

Zobacz również

Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka

Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka

W ostatnim czasie kilka firm z naszej branży pochwaliło się wsparciem dla sportowców. Wiśniowskiego będziemy oglądać w Pucharze Świata w skokach narciarskich, a Veka będzie widoczna podczas meczów Pucharu Polski. Fakro kontynuuje współpracę z piłkarkami, a Lanko i Oknamix zaczyna z piłkarzami.

Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”

Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”

Producenci stolarki mają swoją reprezentację w tegorocznym rankingu najcenniejszych firm rodzinnych. Jego autorzy wyłonili laureatów spośród przedsiębiorstw w poszczególnych województwach.

CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew

CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew

W drugiej połowie października pracownicy CAL tradycyjnie posadzili kolejnych 10 tysięcy drzew. Akcja, którą rokrocznie prowadzi suwalski producent drzwi, doczekała już siódmej edycji. Partnerem wydarzenia było "Forum Branżowe".