Pierwsza łopata wbita na budowie fabryki profili aluminiowych

Autor: |Data publikacji:

Ruszyła budowa fabryki profili aluminiowych w Jędrzejowie firmy Dom z Klasą. Prace rozpoczęły się z początkiem maja tego roku.

Firma Dom z Klasą Mahmouda Othmana od 2017 r. zapowiadała inwestycję w fabrykę profili aluminiowych. Budowa była jednak wielokrotnie przekładana. W tym roku prace przygotowawcze do budowy weszły w zaawansowaną fazę i na początku maja tego roku ruszyła budowa. Powstanie  fabryka, której powierzchnia produkcyjna ma wynieść 10 tys. mkw. Inwestor deklaruje, że zakończenie prac budowlanych planowane jest na koniec września tego roku, natomiast produkcja ma ruszyć kilka miesięcy później, już w grudniu. O planach inwestycji pisaliśmy kilkukrotnie, ostatnio w lutym na temat podpisania umowy na budowę zakładu w Jędrzejowie. Można o tym przeczytać TUTAJ.

Foto: Miasto Jędrzejów

Wykonawcą budowy fabryki jest Zakład Konstrukcji Stalowych Kon-Stal. To firma, która budowała m.in. zakład produkcji szyb zespolonych w Radomsku. W Jędrzejowie prace postępują szybko i być może w czerwcu zacznie być stawiana konstrukcja hali produkcyjnej. Jeśli chodzi o linie do wyciskania profili aluminiowych, to będzie zainstalowana linia hiszpańskiej firmy Kautec Solutions.

Zobacz również

Eko-Okna odpowiadają na publikację przewodniczącego związków zawodowych

Eko-Okna odpowiadają na publikację przewodniczącego związków zawodowych

Zarząd Eko-Okna S.A. wydał oświadczenie, w którym stanowczo dementuje zarzuty stawiane przez Dawida Brożka, przewodniczącego OM NSZZ Solidarność Silesia. Firma oskarża go o rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, które mają podważać zaufanie do pracodawcy i destabilizować sytuację wśród pracowników.

Fakro, Stollar i Wital wspierają lokalny sport, Drutex z nowym międzynarodowym sponsoringiem?

Fakro, Stollar i Wital wspierają lokalny sport, Drutex z nowym międzynarodowym sponsoringiem?

Zaledwie dwa tygodnie temu pisaliśmy o wsparciu, jakiego udzielają firmy z branży stolarki okienno-drzwiowej w rozwój sportu, a tymczasem w w ostatnich dniach o przedłużeniu umów sponsorskich poinformowały Fakro, Stollar i Wital. Ponadto dochodzą słuchy, że swoją ekspansję na europejskim rynku kontynuować ma Drutex.

Podziękowania właścicieli Eko-Okien

Podziękowania właścicieli Eko-Okien

Mateusz i Katarzyna Kłosek, do których należy największy producent stolarki w Polsce - Eko-Okna, opublikowali krótkie oświadczenie z podziękowaniami.