Pagen chce podwoić moce produkcyjne

Red.: PG |Data publikacji: 2020-11-13

Pagen z Małopolski rozbudowuje swój zakład produkcyjny oraz inwestuje w park maszynowy. Celem jest znaczne zwiększenie mocy produkcyjnych i rozwój portfolio produktów. Ten rok jest dla producenta udany – firma odnotowuje wzrost przychodów.

Nowa hala produkcyjna budowana jest obok głównej siedziby firmy Pagen, w miejscowości Gnojnik w powiecie brzeskim. Celem inwestycji jest znaczne zwiększenie mocy oraz poprawienie procesów produkcyjnych. Jak poinformowali nas przedstawiciele firmy, nowa hala produkcyjna będzie miała powierzchnię ok. 5 tys. mkw, a inwestycja szacowana jest na ok. 8 mln zł.

Dominik Chamioło, prezes zarządu firmy Pagen:

Trwające prace budowlane planujemy zakończyć w 2021 roku, wyposażając nową halę produkcyjną w maszyny i urządzenia tworzące dedykowany ciąg technologiczny. Tak przygotowaną infrastrukturę będziemy wykorzystywać w procesie produkcji nietypowej stolarki otworowej, ślusarki aluminiowej i przeciwpożarowej, bram segmentowych oraz systemów osłon zewnętrznych.

W związku z nową inwestycją Pagen planuje również zwiększenie zatrudnienia. Firma planuje zatrudnić m.in. operatorów maszyn, technologów produkcji oraz konstruktorów. W planach jest rozwój przede wszystkim ślusarki aluminiowej.

Rok 2020, choć pełen wyzwań okazuje się być udany dla firmy Pagen. Jak nas poinformowano, przedsiębiorstwo po trzech pierwszych kwartałach tego roku odnotowało 5-proc. wzrost względem analogicznego okresu w roku ubiegłym. Firma informowała niedawno, że poziom zamówień do końca tego roku pozwoli zrealizować plan sprzedaży stolarki do USA (szczegóły).

Pagen przeszedł niedawno duże zmiany, a ich ucieleśnieniem jest zaprezentowana właśnie nowa identyfikacja wizualna. Jak poinformowała firma, nowy system identyfikacji wizualnej ma być sukcesywnie wdrażany na wszystkich nośnikach wykorzystywanych przez firmę. Przewidywane jest również wprowadzenie zmian we własnych salonach sprzedaży i salonach partnerskich. Proces rebrandingu potrwa do marca 2022 r. Więcej na ten temat TUTAJ.

Zobacz również

Mercor imponująco zamknął rok 2020

Mercor imponująco zamknął rok 2020

Grupa Mercor zamyka rok 2020 ze znacznym wzrostem i wita w strukturach nową spółkę.

Geze zaprasza do swojego stoiska na Bau online

Geze zaprasza do swojego stoiska na Bau online

Geze w tym roku obecne było podczas targów Bau online. Firma w swoim stoisku prezentowała szereg nowości.

Forum Branżowe zmienia się dla Ciebie!

Forum Branżowe zmienia się dla Ciebie!

Miesięcznik Forum Branżowe rozpoczyna 2021 r. wielkimi zmianami! Styczniowy numer naszego magazynu  to prezentacja nowego layoutu oraz odświeżona zawartość, a wszystko po to, by codziennie dostarczać Państwu najważniejsze informacje w nowoczesnej formie zarówno w internecie, jak i na papierze.

1