Oknoplast zamknął 2021 rok 30-procentowym wzrostem

Red.: |Data publikacji:

Oknoplast zwiększa swoje udziały na wielu rynkach zagranicznych, także w Niemczech.

Oknoplast około 75 proc. swojej produkcji eksportuje. Najważniejsze rynki zagraniczne dla producenta stolarki spod Krakowa to Włochy, Francja i Niemcy. Jeśli chodzi o Niemcy, to firma jest zadowolona z wyników na tym rynku, gdzie w zeszłym roku odnotowany był wzrost przychodów. Producent także informuje, że zwiększa swoje udziały w niemieckim rynku w segmencie okien i drzwi z PCW.

W 2021 r. cała Grupa Oknoplast osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości ponad 1,4 mld zł. Był to wzrost o ponad 30 proc. w stosunku do roku 2020. Na ten wysoki wynik wpłynęło kilka czynników. Sprzedaży sprzyjał boom na rynku budowlanym w Europie oraz przejęcie hiszpańskiego producenta Ampuero. Firma jednak, tak jak cała branża, mierzyła się z takimi problemami, jak zerwane łańcuchy dostaw, braki w dostępie surowców i rosnące ceny.

Po akwizycji Ampuero w zeszłym roku, Grupa Oknoplast przejęła także sieć dystrybucji hiszpańskiej firmy. Dzięki temu liczba partnerów detalicznych powiększyła się o 500. Generalnie firma współpracuje z 3,5 tys. partnerami detalicznymi na świecie.

Zobacz również

Większa sprzedaż, ale mniejszy zysk we wzmocnieniach

Większa sprzedaż, ale mniejszy zysk we wzmocnieniach

Po niezwykle udanym sezonie 2021, po bardzo dobrym dla MFO pierwszym półroczu tego sezonu, spółka przygotowuje się na słabszy okres wynikający z warunków zewnętrznych. Uniezależnia się od kosztów energii inwestując w fotowoltaikę.

Albud będzie się rozbudowywał

Albud będzie się rozbudowywał

Albud będzie się rozbudowywał. Firma szacuje, że wartość inwestycji wyniesie ok. 7 mln zł. Producent otrzymał decyzję o wsparciu od KSSEMP.

Ekologiczne szkło nowym trendem w branży

Ekologiczne szkło nowym trendem w branży

AGC Glass Europe już w tym roku rozpocznie produkcję szkła o obniżonym śladzie węglowym. Dzięki temu firmie uda się zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 40 proc.

1