Oknoplast stabilnie realizuje plany sprzedażowe

Red.: |Data publikacji:

Oknoplast podsumował pierwsze półrocze tego roku. Firma realizuje zakładane plany sprzedażowe, przede wszystkim na rynkach zagranicznych.

W pierwszym półroczu bieżącego roku Grupa Oknoplast osiągnęła sprzedaż przekraczającą plany na ten okres. Firma nie ujawnia danych, jednak zakłada, że jeśli wartość przychodów w drugim półroczu będzie rosnąć tak, jak w pierwszych sześciu miesiącach tego roku, to cały sezon powinien się zakończyć planowaną wartością sprzedaży na poziomie 1,6 mld zł. Oknoplast przyznaje, że plany sprzedażowe realizuje w powodzeniem na rynku krajowym. Jednak to eksport stanowi większość udziału w przychodach, Oknoplast podliczył, że realizuje 70-proc. sprzedaży poza Polską.

Tomasz Radecki, dyrektor handlowy w Oknoplaście komentuje:

Sprawdza się przyjęta polityka i wdrożone projekty zarządcze, elastyczność, a także biznesowa odwaga i nie podejmowanie pochopnych decyzji. Mimo dalszej niestabilnej sytuacji na rynku, potęgowanej wydarzeniami na Ukrainie, firma nie odnotowuje zawirowań.

Zarządzanie w Grupie Oknoplast jest mocną stroną. Firma została nagrodzona ostatnio przez Deloitte tytułem Best Managed Companies Poland 2022. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Producent sprzedaje na wielu rynkach zagranicznych, przede wszystkim w Europie Zachodniej. Firma oferuje produkty pod marką Oknoplast ale i WnD. Marka okien i drzwi WnD w tym roku obchodzi dziesięciolecie swojej obecności we Francji. Oddział w tym kraju sukcesywnie się rozrasta i firma ma plan, by sieć sprzedaży pokryła całe terytorium Francji do 2025 r. W tym celu m.in. rozbudowywany jest dział handlowy, ale i dział techniczny. Partnerzy biznesowi firmy WnD we Francji dostali też nowe narzędzie MyWnD. To platforma internetowa, na której można śledzić zamówienia, znajdują się tam narzędzia marketingowe, jak katalogi czy ulotki, można też monitorować logistykę.

Produkty marki WnD sprzedawane są także w Niemczech, Włoszech, Belgii, Szwecji, Holandii, Luksemburgu, Czechach, Słowacji, Węgrzech i Polsce. Marka istnieje od 2012 r. i w tym roku obchodzi generalnie 10-lecie utworzenia. Sprzedaż WnD jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się w naszym kraju, według danych Centrum Analiz Branżowych w okresie 2013-2018 firma osiągnęła 364 proc. wzrostu.

Zobacz również

Najwięksi producenci stolarki w USA

Najwięksi producenci stolarki w USA

W tym sezonie polska branża stolarki znacznie poprawiła swoje wyniki eksportowe na amerykańskim rynku, a ten ma ogromny potencjał. Może o tym świadczyć liczny „klub miliarderów” wśród tamtejszych producentów.

Dobre półrocze w Fart Produkt

Dobre półrocze w Fart Produkt

Fart Produkt minione półrocze zalicza do udanych. Dobre wyniki udało się osiągnąć m.in. dzięki wprowadzeniu nowych produktów do oferty.

Małkowski-Martech wycofuje się z NewConnect

Małkowski-Martech wycofuje się z NewConnect

Małkowski-Martech podsumował wyniki za drugi kwartał. Spółka odnotowała wzrost wartości przychodów, wyższe są także koszty. Podjęła też kroki, by wycofać się z rynku NewConnect.

1