Oknoplast, Selena i Profix wśród najlepiej zarządzanych firmy w Polsce

Red.: |Data publikacji:

Najlepiej zarządzane firmy w Polsce to także te z branży stolarki otworowej. Deloitte ogłosił właśnie laureatów konkursu Best Managed Companies.

Po raz pierwszy w naszym kraju firma Deloitte wybrała najlepiej zarządzane przedsiębiorstwa prywatne w Polsce. Firma ogłosiła 8 czerwca finalistów programu Best Managed Companies Poland 2022. Wśród laureatów znajdują się m.in. firmy z branży stolarki otworowej – są to Oknoplast i Selena, a także dystrybutor narzędzi Profix. Deloitte informuje, że eksperci przy wyborze oceniali nie wyniki finansowe firmy, ale „wdrożone strategie oraz sposoby zarządzania zasobami i kulturę organizacyjną przedsiębiorstwa”.

Best Managed Companies to konkurs, który pierwszy raz zorganizowany został przez Deloitte w 1993 r. w Kanadzie. Co roku do plebiscytu włączały się kolejne kraje, a po raz pierwszy ranking został przeprowadzony w tym roku w Polsce. Deloitte informuje, że do projektu włącza się tysiące firm na świecie. Przechodzą one weryfikacje, analizowane są kompetencje, procesy i strategie w porównaniu do najlepszych praktyk stosowanych przez firmy prywatne na świecie.

Wśród nagrodzonych w pierwszej edycji konkursu firm, oprócz wymienionych z branży stolarki, znajdują się także: Arche, Ceramika Paradyż, Falken Trade Polska, Fibrain, Grupa Cichy-Zasada, Inter Cars, Kross., Lancerto, Lemarpol Wózki Widłowe, Marma Polskie Folie, Martex, Maxcom, Novol, Osadkowski, Protech, Ready Bathroom i Splast.

Zobacz również

Polflam: nowa siedziba, nowe produkty

Polflam: nowa siedziba, nowe produkty

Polflam od czerwca pracuje w nowej siedzibie. Firma jednocześnie przebadała na odporność ogniową wielkogabarytowe przegrody.

Także TSUE odrzuciło skargi Fakro

Także TSUE odrzuciło skargi Fakro

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) wydał ostateczny wyrok odrzucający apelację firmy Fakro w sprawie oddalenia jej skargi przeciw Komisji Europejskiej. Wyrok kończy 16-letni okres skarg Fakro na działania firmy Velux.

Na południu Europy może powstać Aliplast Bis

Na południu Europy może powstać Aliplast Bis

Jak zdradził w rozmowie z naszą redakcją Jan Kidaj, właściciel firmy Aliplast, ten sezon jest do tej pory udany dla tego systemodawcy z Lublina. Firma pracuje obecnie nad projektem stworzenia „Aliplastu Bis” na południu Starego Kontynentu.

1