Oknoplast, Selena i Profix wśród najlepiej zarządzanych firmy w Polsce

Red.: |Data publikacji:

Najlepiej zarządzane firmy w Polsce to także te z branży stolarki otworowej. Deloitte ogłosił właśnie laureatów konkursu Best Managed Companies.

Po raz pierwszy w naszym kraju firma Deloitte wybrała najlepiej zarządzane przedsiębiorstwa prywatne w Polsce. Firma ogłosiła 8 czerwca finalistów programu Best Managed Companies Poland 2022. Wśród laureatów znajdują się m.in. firmy z branży stolarki otworowej – są to Oknoplast i Selena, a także dystrybutor narzędzi Profix. Deloitte informuje, że eksperci przy wyborze oceniali nie wyniki finansowe firmy, ale „wdrożone strategie oraz sposoby zarządzania zasobami i kulturę organizacyjną przedsiębiorstwa”.

Best Managed Companies to konkurs, który pierwszy raz zorganizowany został przez Deloitte w 1993 r. w Kanadzie. Co roku do plebiscytu włączały się kolejne kraje, a po raz pierwszy ranking został przeprowadzony w tym roku w Polsce. Deloitte informuje, że do projektu włącza się tysiące firm na świecie. Przechodzą one weryfikacje, analizowane są kompetencje, procesy i strategie w porównaniu do najlepszych praktyk stosowanych przez firmy prywatne na świecie.

Wśród nagrodzonych w pierwszej edycji konkursu firm, oprócz wymienionych z branży stolarki, znajdują się także: Arche, Ceramika Paradyż, Falken Trade Polska, Fibrain, Grupa Cichy-Zasada, Inter Cars, Kross., Lancerto, Lemarpol Wózki Widłowe, Marma Polskie Folie, Martex, Maxcom, Novol, Osadkowski, Protech, Ready Bathroom i Splast.

Zobacz również

Globalny rynek systemów fasadowych z tendencją wzrostową

Globalny rynek systemów fasadowych z tendencją wzrostową

Wartość globalnego rynku systemów fasadowych ma w 2033 roku wynieść 630 mld dol, przy rocznym wzroście na poziomie 5,8 proc.

Eko-Okna i Classen zapłaciły miliony podatku CIT

Eko-Okna i Classen zapłaciły miliony podatku CIT

Eko-Okna i Classen należą do największych firm w regionie i jednocześnie największych podatników. Firmy zapłaciły CIT liczony w milionach.

NSG notuje wzrost przychodów

NSG notuje wzrost przychodów

NSG podliczył półrocze swojego roku finansowego. Spółka odnotowała wzrost sprzedaży, także w segmencie szkła architektonicznego.

1