Oknoplast rośnie także na rynku niemieckim

Red.: |Data publikacji:

Pisaliśmy niedawno o planach sprzedażowych Oknoplastu na obecny sezon, sięgające we wszystkich biznesach tej grupy kwoty 1,2 mld zł (szczegóły) 80 proc. tej kwoty zrealizowana zostanie na rynkach zagranicznych, nie tylko w Hiszpanii czy USA, ale też na rynku niemieckim, gdzie funkcjonuje spółka handlowa Oknoplastu.

Niemiecka spółka zakończyła miniony sezon jednocyfrowym wzrostem sprzedaży, którego poziom był nieco ponad wzrost całego rynku. Także pierwsze półrocze br. zamknęła sprzedażą przekraczającą planowane kwoty. Dla dalszej ekspansji rynkowej zatrudniono tu w tym roku dwóch dodatkowych kierowników regionów, odpowiadających za rozwój sieci sprzedaży.

Spółka odczuwa także kłopoty z komponentami do produkcji jakie występują w Krakowie. W związku z tym produkty sukcesywnie drożeją oraz wydłużyły się obecnie terminy realizacji zamówień przez niemieckich dilerów. Dzisiaj na zamówioną stolarkę czekają oni 5-6 tygodni, podczas gdy w normalnych warunkach były to 3-4 tygodnie. Jak zapewnia szef niemieckiego oddziału, Jens Eberhard, dobra komunikacja wewnętrzna powoduje, że niedogodności te spotykają się z dużym zrozumieniem niemieckich partnerów. Poza dobrą komunikacją cenią sobie oni, według Eberhardta, że w jednej spółce mogą zaopatrzyć się w komplet stolarki dla swoich klientów. Oknoplast dostarcza im nie tylko okna tworzywowe i aluminiowe, ale również rolety i żaluzje zewnętrzne, drzwi wejściowe, a nawet bramy.

Oknoplast funkcjonuje handlowo na 15 rynkach obsługując sieć ok. 3500 partnerów handlowych, czyli o 500 więcej niż w roku 2019. Firma w czasie koronakryzysu wspierała ich aktywnie kampaniami reklamowymi – reklamy online były emitowane w ponad 50 portalach skierowanych do inwestorów indywidualnych, kampanie prasowe były z kolei publikowane w dziennikach i tygodnikach.

Ostatnio firma podjęła decyzję o budowie nowego zakładu w Ochmanowie, o powierzchni 16 tys. mkw., który zwiększy moce produkcyjne firmy o jedną trzecią. Pierwsze okna wyjadą stamtąd już w roku 2024. Pisaliśmy o tym już wcześniej:

Przychody Oknoplastu wzrosną o 20 proc.

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1