Oknoplast otworzył nową fabrykę Grupy Ampuero

Red.: |Data publikacji:

Grupa Ampuero, będąca częścią Grupy Oknoplast, otworzyła właśnie drugie centrum produkcyjne w Hiszpanii. Znajduje się w Cebolla pod Toledo.

Grupa Oknoplast ponad dwa lata temu przejęła hiszpańską Grupę Ampuero. To największy producent okien i drzwi z PCW i aluminium na Półwyspie Iberyjskim. Polski producent deklarował, że chce rozbudowywać moce produkcyjne w Hiszpanii i dlatego zainwestował w nową halę produkcyjną w centralnej części kraju. Zakład w Cebolla pod Toledo został właśnie otwarty. Powierzchnia produkcyjna wynosi 45 tys. mkw., natomiast wartość inwestycji wyceniana jest na ponad 4 mln euro. O planach inwestycyjnych Oknoplastu w Hiszpanii i zakupie działki pod inwestycję w Cebolla pisaliśmy TUTAJ.

W nowym zakładzie produkowana będzie stolarka na rynek Hiszpanii i Portugalii. Część budynku została przeznaczona na magazyn. Natomiast pierwszy zakład produkcyjny Grupy Amuero znajduje się w Limpias niedaleko od Bilbao. Produkcja odbywa się na powierzchni 20 tys. mkw. Powstają tu okna i drzwi pod marką Hermet 10 Ventanas, które sprzedawane są głównie na rynek hiszpański i portugalski.

Grupa Ampuero będzie się nadal rozwijała, szacowana wartość inwestycji w latach 2023-2026 to ok. 14 mln euro. Oknoplast wielokrotnie informował, że zakłady produkcyjne w Hiszpanii będą rozbudowywane pod kątem zwiększenia sprzedaży w Hiszpanii, Portugalii, a także z myślą o rynkach Ameryki Łacińskiej.

Zobacz również

Wzrosty w segmencie żaluzji zewnętrznych i rolet

Wzrosty w segmencie żaluzji zewnętrznych i rolet

Firma Hella,  dostawca technik osłonowych, podsumowała miniony rok pod względem handlowym. Przedsiębiorstwo w tym okresie osiągnęło najwyższe w historii wyniki ze sprzedaży.

Lamilux zbliżył się do granicy 400 mln euro

Lamilux zbliżył się do granicy 400 mln euro

Grupa Lamilux osiągnęła dwucyfrowe wzrosty przychodu w sezonie 2022. Dla specjalizującej się w produkcji świetlików dachowych firmy były to rekordowe wyniki.

Sanok Rubber zakończył 2022 r. wzrostem sprzedaży

Sanok Rubber zakończył 2022 r. wzrostem sprzedaży

Sanok Rubber podsumował 2022 r. pod kątem handlowym. Spółka osiągnęła niemal 20-procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu do 2021 r.

1