Oknoplast otworzył nową fabrykę Grupy Ampuero

Autor: |Data publikacji:

Grupa Ampuero, będąca częścią Grupy Oknoplast, otworzyła właśnie drugie centrum produkcyjne w Hiszpanii. Znajduje się w Cebolla pod Toledo.

Grupa Oknoplast ponad dwa lata temu przejęła hiszpańską Grupę Ampuero. To największy producent okien i drzwi z PCW i aluminium na Półwyspie Iberyjskim. Polski producent deklarował, że chce rozbudowywać moce produkcyjne w Hiszpanii i dlatego zainwestował w nową halę produkcyjną w centralnej części kraju. Zakład w Cebolla pod Toledo został właśnie otwarty. Powierzchnia produkcyjna wynosi 45 tys. mkw., natomiast wartość inwestycji wyceniana jest na ponad 4 mln euro. O planach inwestycyjnych Oknoplastu w Hiszpanii i zakupie działki pod inwestycję w Cebolla pisaliśmy TUTAJ.

W nowym zakładzie produkowana będzie stolarka na rynek Hiszpanii i Portugalii. Część budynku została przeznaczona na magazyn. Natomiast pierwszy zakład produkcyjny Grupy Amuero znajduje się w Limpias niedaleko od Bilbao. Produkcja odbywa się na powierzchni 20 tys. mkw. Powstają tu okna i drzwi pod marką Hermet 10 Ventanas, które sprzedawane są głównie na rynek hiszpański i portugalski.

Grupa Ampuero będzie się nadal rozwijała, szacowana wartość inwestycji w latach 2023-2026 to ok. 14 mln euro. Oknoplast wielokrotnie informował, że zakłady produkcyjne w Hiszpanii będą rozbudowywane pod kątem zwiększenia sprzedaży w Hiszpanii, Portugalii, a także z myślą o rynkach Ameryki Łacińskiej.

Zobacz również

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.