NSG Group z ogromnym spadkiem przychodów

Red.: |Data publikacji:

Koncern NSG Group poinformował o swoich wynikach kwartalnych. W okresie od kwietnia do czerwca przychody wyniosły 91,9 mld jenów (3,2 mld zł) w stosunku do 147,1 mld (5,1 mld zł) w roku ubiegłym.

NSG Group zaczął od kwietnia swój rok fiskalny 2021. Firma opublikowała dane dotyczące okresu od kwietnia do końca czerwca, który jest w tym przypadku I kwartałem. Koncern podliczył, że w omawianym okresie przychody spadły aż o 40 proc. W tym roku były one na poziomie 91,9 mld jenów, (ok. 3,2 mld zł) w porównaniu do 147,1 mld jenów w analogicznym okresie w roku poprzednim (ok. 5,1 mld zł). NSG odnotował stratę w wysokości 600 mln jenów (ok. 21 mln zł) w porównaniu do zysku 8,8 mld jenów (ok. 310 mln zł) w poprzednim roku.

NSG dostarcza szkło do kilku gałęzi przemysłu. Firma podsumowała, na jakim poziomie były spadki w poszczególnych branżach. Najbardziej ucierpiał segment motoryzacji – tu przychody były niższe o 50 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Jeśli chodzi o budownictwo – przychody spadły o 25 proc. Na trzecim miejscu znajduje się segment ze szkłem technicznym – tu spadek notowany jest na ok. 20 proc. W segmencie szkła architektonicznego w tym roku przychody wyniosły 44,9 mld jenów (1,5 mld zł) w stosunku do 59,9 mld (2 mld zł) w roku poprzednim. Spółka poinformowała również o sytuacji w poszczególnych miesiącach. W kwietniu było najgorzej, bo przychody były niższe o 52 proc., w maju o 46 proc., a w czerwcu już tylko o 14 proc.

Tylko w Azji firma odnotowała zysk, natomiast jeśli chodzi o wyniki sprzedażowe, to na każdym z omawianych rynków koncern odnotował spadek. W Europie ten wynik to 16 mld jenów (560 mln zł), w Azji 19,2 mld jenów (670 mln zł), a w obu Amerykach: 9,7 mld jenów (370 mln zł). Niekorzystne wyniki są efektem pandemii na świecie, który bardzo dotknął m.in. przedsiębiorstwa w branży szkła.

Zobacz również

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro boleśnie odczuwa spadek koniunktury na rynku budowlanym. Mniejsza ilość zamówień powoduje, że firma nie ma obecnie pracy dla wszystkich pracowników.

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

Jak poinformowała nas firma Sun Winner, w okresie letnim znacznie zwiększyła się dynamika hurtowej sprzedaży pergoli. Przedsiębiorstwo z Łomży zakłada, że w tym roku uda mu się znacznie poprawić wyniki w porównaniu z sezonem 2021.

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

W ostatnim tygodniu naszego konkursu Mecenas Sportu na fotelu absolutnego lidera rozsiadł się zawierciański klub siatkówki Aluronu. Kibice tej drużyny oddali niemal 3 700 głosów.

1