NSG Goup podnosi się po kryzysie

Red.: AK |Data publikacji: 2020-11-11

NSG Group, właściciel marki Pilkington, opublikował właśnie skonsolidowane wyniki finansowe za drugi kwartał swojego roku fiskalnego (rozpoczętego w kwietniu 2020 r.).

Zakład Pilkington w Ostrołęce

Jak twierdzi spółka w swoim podsumowaniu, pandemia COVID-19 nadal wpływa na rokroczne porównanie przychodów i zysków operacyjnych, jednak można zauważyć wyraźne zwiększenie popytu w drugim kwartale 2020 roku. Analitycy firmy przypisują to nie tylko złagodzeniu lockdownu, ale i “pilnym działaniom mającym na celu ograniczenie kosztów”.

Przychody spółki w II kwartale 2020 roku wyniosły 1,25 mld dolarów, w porównaniu z 1,36 mld dolarów w tym samym okresie ubiegłego roku. Zysk operacyjny NSG Group w drugim kwartale roku wyniósł 36,6 mln dolarów, co oznacza spadek z zysku operacyjnego wynoszącego 58,9 mln dolarów osiągniętego przez przedsiębiorstwo w tym samym kwartale roku 2019. Jest to jednak poprawa w stosunku do pierwszego kwartału 2020 roku, kiedy odnotowano stratę operacyjną w wysokości 5,6 mln dolarów.

Skumulowane przychody segmentu szkła architektonicznego  spadły z 1,15 mld dolarów w pierwszej połowie ubiegłego roku do 956,1 mln dolarów w pierwszej połowie roku 2020. Największe straty przyniosła produkcja szyb samochodowych oraz produkcja określona jako “inne”. 

Biorąc pod uwagę lepsze niż prognozowane wyniki drugiego kwartału, NSG Group zmieniła swoje prognozy finansowe na cały rok fiskalny na bardziej optymistyczne. Firma spodziewa się bowiem przychodów w wysokości 4,63 mld dolarów i zysku operacyjnego w wysokości 86,8 mln dolarów.

Kwoty podawane są w dolarach amerykańskich w przeliczeniu z jena – waluty, w której opublikowano wyliczenia.

Zobacz również

Mercor imponująco zamknął rok 2020

Mercor imponująco zamknął rok 2020

Grupa Mercor zamyka rok 2020 ze znacznym wzrostem i wita w strukturach nową spółkę.

Geze zaprasza do swojego stoiska na Bau online

Geze zaprasza do swojego stoiska na Bau online

Geze w tym roku obecne było podczas targów Bau online. Firma w swoim stoisku prezentowała szereg nowości.

Forum Branżowe zmienia się dla Ciebie!

Forum Branżowe zmienia się dla Ciebie!

Miesięcznik Forum Branżowe rozpoczyna 2021 r. wielkimi zmianami! Styczniowy numer naszego magazynu  to prezentacja nowego layoutu oraz odświeżona zawartość, a wszystko po to, by codziennie dostarczać Państwu najważniejsze informacje w nowoczesnej formie zarówno w internecie, jak i na papierze.

1