Nowy dyrektor handlowy w firmie Wikęd

Red.: |Data publikacji:

Wikęd z Luzina, polski lider segmentu drzwi metalowych, ma od września nowego dyrektora handlowego. Poprzedni sezon firma może zaliczyć do wyjątkowo udanych, bo przebiła kolejną granicę przychodów.

Od września 2022 roku funkcję dyrektora handlowego w firmie Wikęd objął Adam Kawelczyk. To nowe stanowisko w firmie, dotąd funkcjonowali jedynie dyrektorzy regionów. Poprzednim miejscem pracy Adama Kawelczyka były Sklepy Komfort S.A. (stanowisko: Business Unit Director). Jego kariera zawodowa to jednak przede wszystkim branża stolarki. Na stanowiskach menadżerskich pracował w takich firmach jak Polstar Doors, Assa Abloy Mercor Doors, Wiśniowski i DWD. Kawelczyk jest absolwentem Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Skończył również podyplomowe studia menadżerskie oparte na strukturze MBA w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Adam Kawelczyk, nowy dyrektor handlowy w firmie Wikęd:

Dołączenie do Wikęd w tak dynamicznym okresie rozwoju to dla mnie możliwość uczestniczenia w wielu projektach rozwojowych i produktowych, a co za tym idzie realizacja ambicji zawodowych. Jestem dumny z faktu, że będę miał możliwość wykorzystania u czołowego producenta drzwi zewnętrznych w Polsce mojego branżowego doświadczenia zdobywanego przez ostatnich 25 lat. Moim celem w pierwszym etapie jest rozbudowa struktur handlowych dla jeszcze lepszej obsługi rynku i wprowadzanie nowych innowacyjnych produktów do sprzedaży. Firma ma sprecyzowane plany rozwojowe na najbliższe lata. W tym obszarze moim głównym zadaniem będzie stworzenie nowej oferty Wikęd rozbudowanej o szeroką gamę produktów stolarki otworowej.

Wikęd w ostatnich latach bardzo dynamicznie się rozwija, a wzrost przychodów i bardzo wysokie zyski pozytywnie wybijają się na tle wielu konkurentów. Sezon 2021 producent zakończył przychodami na poziomie ponad 302 mln zł, co jest rekordowym wynikiem w historii firmy. Rok 2020 to przychody na poziomie ok 230,5 mln zł a to oznacza, że dynamika wzrostu wyniosła na zakończenie 2021 roku 31 proc. i była najwyższa od 2017 roku.

Firma od kilku lat notuje wysoki poziom rentowności sprzedaży netto, który od 2016 roku przekracza poziom 20 proc. Tak też było w sezonie 2021, w którym była ona na poziomie 21,5 proc. Zysk netto wyniósł więc ok. 65 mln zł. Sprzedaż firmy Wikęd to oczywiście przede wszystkim drzwi, ale przychód generowany jest też ze sprzedaży innych produktów, w tym okien (17 proc. udziału w sprzedaży).

Więcej na temat importu drzwi do Polski, liderze rynku drzwi metalowych w Polsce, czyli firmie Wikęd oraz o imporcie stolarki do USA usłyszą Państwo w nowym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”. A już w środę 14 września premierę będzie miał nowy, 24. odcinek podcastu (nowe epizody zawsze w drugą środę miesiąca).


Polecamy również poprzednie odcinku naszego podcastu, w którym znajdą Państwo bogatą wiedzę o rynku stolarki:

Zobacz również

Coraz bliżej do targów Fensterbau Frontale

Coraz bliżej do targów Fensterbau Frontale

Niedługo w Norymberdze rozpoczną się targi Fensterbau Frontale. Wydarzenie ma miejsce co dwa lata i towarzyszą mu targi Holz-Handwerk.

Deceuninck skończył trudny rok z zyskiem

Deceuninck skończył trudny rok z zyskiem

Deceuninck podsumował rok. Firmie udało się wypracować dobry wynik operacyjny, mimo spadków wartości sprzedaży.

Największe, globalne firmy stolarkowe w Polsce

Największe, globalne firmy stolarkowe w Polsce

Poznaliśmy właśnie listę 50 globalnych, polskich firm. Wśród nich siedem należy do branży stolarki otworowej.

1