Nowi uczestnicy i nowe cele Koalicji Termomodernizacji

Red.: |Data publikacji:

Od zaledwie 3 miesięcy działa Koalicja Termomodernizacji, a już zdążyła zgromadzić 20 firm produkujących okna, drzwi i materiały budowlane. Zdążyły one przeszkolić już setki swoich handlowców i partnerów handlowych w wypełnianiu wniosków o dotacje.

W ostatnich dniach do grona Koalicjantów dołączyli liderzy lokalnych rynków w dolnośląskim – Matplast   oraz w zachodniopomorskim – Framex. Dilerzy tych firm już niebawem zostaną zapoznani z zasadami akcji dotacjenaokna.pl, z programem Czyste Powietrze, a już 16 marca lub 4 kwietnia będą mieli okazję zdania egzaminu doradcy ds. dotacji. Dotychczasowe działania Koalicji Termomodernizacji zaowocowały przeszkoleniem ponad 500 dilerów, spośród których aż 140 uzyskało już świadectwo ukończenia kursu. Tysiące klientów kontaktuje się z nimi przez stronę Koalicji – zakładka znajdź doradcę. Zainicjowano bowiem setki publikacji w mediach drukowanych i elektronicznych, a informacje o dotacjach na okna dotarły do ponad 2 milionów ich czytelników. Początkowe cele akcji, wyznaczone w grudniu 2022 roku zostały osiągnięte już po 2 miesiącach aktywnych działań. Organizatorzy nie zamierzają jednak wyhamowywać, przeciwnie: plan szkoleń, egzaminów, seminariów i publikacji uzgodniony jest już do czerwca br. Obecne cele akcji dotacjenaokna.pl to ponad 1000 przeszkolonych dilerów oraz 250 punktów sprzedaży stolarki w całym kraju, gdzie aktywnie będą działać doradcy ds. dotacji.

Działania Koalicji wspiera liczne grono Partnerów, w skład którego wchodzą uznane marki: Selena, Glassolutions, VBH oraz MetalPlast. Medialnie działania Koalicji wspierają wybrane redakcje miesięczników Ładny Dom i Budujemy Dom oraz internetowe portale MuratorPlus.pl i Termomodernizacja.pl . Wsparcia udziela również Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a z przychylnością przygląda się temu Związek POiD. Koalicja poleca stronę Funduszu: www.czystepowietrze.gov.pl i opublikowane tam informacje i webinary dotyczące programu Czyste Powietrze. Poleca również webinar POiD na ten temat, który zaplanowany jest na środę 8 kwietnia – szczegóły na stronie Związku.

Już następnego dnia tj. we czwartek 9 marca odbędzie się kolejne szkolenie on-line dla dilerów Koalicji Termomodernizacji, na którym uczyć się będą wypełniania wniosków o dotacje w programie Czyste Powietrze. Kolejne szkolenie dopiero w kwietniu (4 kwietnia), ale każdy diler, który wejdzie do strefy dilera na stronie Koalicji (www.dotacjenaokna.pl) w każdej chwili może odtworzyć sobie fragmenty szkoleń on-line, które odbyły się w styczniu i lutym. Tam także mnóstwo materiałów szkoleniowych i multimediów objaśniających jak zostać doradcą ds. dotacji. Zachęcamy do korzystania.

foto ilustracyjne: PAROC

Zobacz również

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass, należący do 10 największych producentów szyb zespolonych w Polsce, podsumował wyniki finansowe z poprzedniego roku.

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Zambrowski producent okien z PCW i aluminium, firma Monolit, kontynuuje działalność inwestycyjną. Obecnie buduje halę produkcyjną.

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Wartość zamówień pozyskanych przez Grupę Mercor w kwietniu 2024 była wyższa niż rok wcześniej, ale też przewyższyła poziom z marca bieżącego roku.

1