Strategiczne umowy w branży

Red.: |Data publikacji:

Kilka firm z branży nawiązało ostatnio strategiczne współprace. Salamander rozpoczął partnerstwo z AGC Glass Europe, a Somfy z firmami Saule Technologies i Columbus.

Salamander i AGC Glass Europe nawiązały partnerstwo strategiczne obejmujące kilka krajów – Polskę, Niemcy, Szwajcarię, Austrię i Włochy. Celem współpracy jest integracja szyb próżniowych w systemach firmy Salamander. AGC oferuje szyby Fineo o grubości 6 mm z bardzo dobrymi współczynnikami izolacyjności termicznej i akustycznej. Salamander planuje, że na targach Fensterbau Frontale w lipcu w Norymberdze zaprezentuje „okno przyszłości”. Będzie to produkt wykonany przy użyciu systemów z PCW firmy, z szybą próżniową Fineo. O podobnej współpracy AGC Glass Europe z firmą Deceuninck pisaliśmy TUTAJ a także o kooperacji z firmą Schüco, więcej na ten temat TUTAJ.

Z kolei Somfy rozpoczęło współpracę z Saule Technologies i Columbus w zakresie zastosowania ogniw perowskitowych. Firmy będą działać na rzecz komercyjnego użycia ogniw generujących energię w budynkach istniejących, a także dopiero powstających. Trzy firmy podpisały umowę 30 marca, jednak już wcześniej ze sobą współpracowały. W połowie 2021 r. zaprezentowane były rolety przeciwsłoneczne, na których zaaplikowane były ogniwa perowskitowe od Saule Technologies, pisaliśmy o tym TUTAJ. Jednocześnie przesłony wyposażone były w automatykę Somfy. Dla Saule Technologies współpraca z Somfy to otwarcie nowych możliwości i przede wszystkim dostęp do nowych klientów.

Od lewej: Dawid Zieliński (Columbus), Radosław Borkowski (Somfy) i Piotr Krych (Saule Technologies).

Trzy firmy będą współpracować nad rozwojem zastosowania ogniw perowskitowych, które mają być także dostępne dla klientów indywidualnych. Saule Technologies spodziewa się, że dzięki tej współpracy pojawiają się szanse na zrewolucjonizowanie polskiego sektora zielonego budownictwa.

Radosław Borkowski z Somfy komentuje:

Umowa poszerza nasze możliwości, jako lidera rynku automatyki mieszkaniowej i budynkowej, w tworzeniu i promowaniu kolejnych projektów z komercyjnym zastosowaniem perowskitów firmy Saule Technologies. Doskonale wpisuje się to w trend zrównoważonego budownictwa, jest także zgodne z celami Karty Zielonej Transformacji, którą wszyscy podpisaliśmy w maju ubiegłego roku. Budynki odpowiadają dziś w Polsce za 38 proc. emisji gazów cieplarnianych, więc pracy czeka nas dużo. Z tak doświadczonymi partnerami biznesowymi jak Columbus i Saule działania na tym polu będą na pewno bardziej efektywne. Umowa daje także Somfy możliwość zainteresowania większej grupy użytkowników przygodą ze smart home. Bo wykorzystanie tej możliwości to nie tylko wygoda i oszczędności widoczne w miesięcznych rachunkach, ale także kolejna cegiełka w walce z klimatycznymi zagrożeniami

 

 

Zobacz również

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Po kilkuletniej przerwie po raz szósty zostały wybrane najlepsze okna i drzwi w Polsce w konkursie TopTen Hacks 2022.

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System podliczył wyniki za trzy kwartały bieżącego roku. Firma odnotowała wzrost wartości sprzedaży o 39 proc.

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC podliczył wyniki za trzy kwartały. Spółka jednocześnie informuje, że popyt na szkło w Europie spada, co wymaga korekt w działalności.

1