Assa Abloy sprzedaje, by kupić

Red.: |Data publikacji:

Assa Abloy i Agta Record poinformowały właśnie, że sprzedały część swojego biznesu grupie Faac. Dzięki temu będzie możliwość przejęcia Agty przez Assę Abloy

Assa Abloy jest w trakcie przejmowania szwajcarskiego koncernu Agta Record. Komisja Europejska zgodziła się na połączenie dwóch firm pod warunkiem „wdrożenia środków zaradczych”. Pisaliśmy o tym TUTAJ. By spełnić te wymagania, Assa Abloy zdecydowała o sprzedaży części firmy włoskiej grupie Faac.

Faac kupił dział automatycznych drzwi Assa Abloy w Wielkiej Brytanii i Francji, oddziały Agta Record w Holandii, Austrii, na Węgrzech i Słowenii oraz dział bram szybkobieżnych Agty Record we Francji. Sprzedane części firm wypracowały w 2019 r. obrót w wysokości 93 mln euro. Spółki podały także wartość sprzedaży części działalności Agty Record i Assa Abloy – to 100 mln euro.

Zakończenie transakcji między Assa Abloy a grupą Faac spodziewane jest w trzecim kwartale 2020 r. Natomiast zamknięcie procesu akwizycji Agty Record przez Assę Abloy zakończy się w lipcu w tym roku, gdy spełnione zostaną tylko wymagania Komisji Europejskiej.

Zobacz również

ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

ML System podliczył wyniki handlowe z I kwartału. Firma odnotowała spadek wartości przychodów ze sprzedaży.

Niższa wartość zamówień w Mercorze

Niższa wartość zamówień w Mercorze

Grupa Mercor pozyskała w kwietniu zamówienia o wartości niższej o 18 proc. w stosunku analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Hydro i Saint-Gobain chcą wspólnie minimalizować ślad węglowy

Hydro i Saint-Gobain chcą wspólnie minimalizować ślad węglowy

Hydro Building i Saint-Gobain nawiązały współpracę na polu niskoemisyjnych fasad. Obie firmy będą współpraować by zmniejszyć ślad węglowy.

1