Assa Abloy sprzedaje, by kupić

Red.: |Data publikacji:

Assa Abloy i Agta Record poinformowały właśnie, że sprzedały część swojego biznesu grupie Faac. Dzięki temu będzie możliwość przejęcia Agty przez Assę Abloy

Assa Abloy jest w trakcie przejmowania szwajcarskiego koncernu Agta Record. Komisja Europejska zgodziła się na połączenie dwóch firm pod warunkiem „wdrożenia środków zaradczych”. Pisaliśmy o tym TUTAJ. By spełnić te wymagania, Assa Abloy zdecydowała o sprzedaży części firmy włoskiej grupie Faac.

Faac kupił dział automatycznych drzwi Assa Abloy w Wielkiej Brytanii i Francji, oddziały Agta Record w Holandii, Austrii, na Węgrzech i Słowenii oraz dział bram szybkobieżnych Agty Record we Francji. Sprzedane części firm wypracowały w 2019 r. obrót w wysokości 93 mln euro. Spółki podały także wartość sprzedaży części działalności Agty Record i Assa Abloy – to 100 mln euro.

Zakończenie transakcji między Assa Abloy a grupą Faac spodziewane jest w trzecim kwartale 2020 r. Natomiast zamknięcie procesu akwizycji Agty Record przez Assę Abloy zakończy się w lipcu w tym roku, gdy spełnione zostaną tylko wymagania Komisji Europejskiej.

Zobacz również

Ruszyła 28. edycja konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

Ruszyła 28. edycja konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

28. edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” już się rozpoczęła. Nowe i modernizowane inwestycje można zgłaszać do 29 lutego 2024 r.

Yawal otwiera showroom w Warszawie

Yawal otwiera showroom w Warszawie

7 grudnia firma Yawal dokonała uroczystego otwarcia nowoczesnego showroomu zlokalizowanego w Warszawie na terenie Centrum Praskiego „Koneser”. Wśród zaproszonych gości znalazła się też redakcja „Forum Branżowego”.

NorDan zwiększy wydajność produkcji

NorDan zwiększy wydajność produkcji

NorDan w dwóch zakładach w Polsce zainstalował nowy system informatyczny, który ma wpłynąć na zwiększenie efektywności produkcji.

1