Nowe showroomy w Polsce i Europie

Red.: |Data publikacji:

Producenci, a także systemodawcy i dostawcy komponentów otwierają kolejne showroomy. W ostatnim czasie nowe przestrzenie dla klientów przygotowali Drutex, Aluprof, Wikęd i Nice.

Drutex, jeden z większych producentów stolarki w Polsce, od wielu lat inwestuje również w rozwój sprzedaży za granicą. Firma właśnie otworzyła swój największy showroom w Europie, który znajduje się w miejscowości Gandia pod Walencją w Hiszpanii. Na przestrzeni 500 mkw. prezentowane są tu produkty, które znajdują się w ofercie Drutexu, czyli okna i drzwi z PCW, drewna i aluminium, ale także przesłony. Placówka została otwarta 23 lutego, a na otwarciu pojawili się architekci, deweloperzy, dziennikarze i przedstawiciele lokalnego biznesu. Firma planuje już 8 marca otwarcie kolejnego showroomu w Hiszpanii, tym razem w Cabo Roig. Ten salon będzie miał powierzchnię ok. 100 mkw.

Drutex salon Hiszpania
Nowy showroom Drutexu w Hiszpanii.

Pierwszy showroom Aluprof w Warszawie

Z kolei Aluprof otworzy swój pierwszy showroom w Warszawie. Firma ulokuje swój salon w nowoczesnym biurowcu Lixa E firmy Yareal Polska. Obiekt znajduje się niemal w centrum miasta, przy Rondzie Daszyńskiego. Salon Aluprofu o powierzchni 340 mkw. powstanie na parterze biurowca. Będzie to przestrzeń, w której architekci, ale i producenci czy nawet klienci indywidualni będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami systemodawcy, które zaprezentowane będą w ciekawych aranżacjach.

Budynek Lixa E został oddany do użytku na początku tego roku, zastosowano w nim szereg ekologicznych rozwiązań, w tym energia do budowy pochodziła ze źródeł odnawialnych, beton był niskoemisyjny, także aluminium było niskoemisyjne, pochodzące z recyklingu, a w budynku zainstalowane są szybkobieżne windy, które odzyskują energię. W tym budynku otwarty będzie już kolejny showroom Aluprofu, obecnie działają już podobne obiekty w Bielsko-Białej,  Gdańsku, Opolu, a także w Londynie, Pradze i Hanoi.

Aluprof showroom wietnam
Showroom Aluprofu w Wietnamie.

Katowicki salon z rozwiązaniami smart home

W lutym miała miejsce inauguracja salonu Nice w Katowicach – dokładniej Nice Experience Center. Placówka powstała wraz z udziałem partnera, firmy Anwis. W nowym salonie zaprezentowane są rozwiązania do zarządzania automatyką domową. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Salon Oknosfera pod Warszawą

Ponadto na początku roku swój salon premium pod nazwą Oknosfera w Legionowie otworzyła firma Wikęd. Wśród produktów tam prezentowanych można zobaczyć drzwi Wikęd, wyposażone w technologię smart, okna oraz stolarkę aluminiową. Jak zapowiedział dyrektor handlowy Adam Kawelczyk nie był to ostatni otwarty salon premium pod szyldem Wikęd Sky Przestrzeń Kreacji.

Zobacz również

Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

PSB podsumowało ceny w marketach budowlanych w marcu. To kolejny miesiąc z rzędu, w którym PSB odnotowuje spadek dynamiki wzrostu cen.

Aliplast uruchomił wielką instalację fotowoltaiczną

Aliplast uruchomił wielką instalację fotowoltaiczną

Aliplast uruchomił dużą farmę fotowoltaiczną. Jej moc wynosi 2,5 MW. Praca trwała kilka miesięcy i podzielona była na wiele etapów.

Rośnie popyt na elektrownie balkonowe

Rośnie popyt na elektrownie balkonowe

Liczba tzw. elektrowni balkonowych w krajach DACH szybko rośnie. Montaż paneli fotowoltaicznych o niewielkiej mocy i w systemie plug-in nie wymaga specjalnych zezwoleń.

1