Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Red.: |Data publikacji:

Producenci, ale także dostawcy inwestują w showroomy. Nowy salon otworzył właśnie Dako a w grudniu zrobi to Aluprof.

Dako otworzył w listopadzie nowy salon z ekspozycją stolarki. Był to ostatni etap rozbudowy fabryki, który właśnie został zakończony. Producent powiększył w tym roku powierzchnię produkcyjną i magazynową o zapowiadane 10 tys. mkw. oraz także powstała nowa część administracyjno-biurową. O tej inwestycji pisaliśmy już TUTAJ. Nowy showroom ma powierzchnię ok. 1 tys. mkw., będzie tu także wyznaczona przestrzeń do prowadzenia szkoleń. Firma zapowiada, że po okresie ograniczeń na początku pandemii, obecnie chce wrócić do spotkań w stacjonarnej formie. Umożliwia to nowa powierzchnia, która powstała w siedzibie firmy w Nowym Sączu.

Nowy salon Dako

Aluprof z kolei zapowiada otwarcie nowego salonu w połowie grudnia w Wietnamie. Showroom będzie miał powierzchnię 150 mkw. i znajduje się w siedzibie firmy BRC w Hanoi. Aluprof informuje, że w salonie zaprezentowane będą aranżacje z wykorzystaniem aluminiowych systemów okienno-drzwiowych. Dostawca informuje, że nowy showroom będzie pierwszym, który firma otworzy w Azji. Aluprof wybrał Wietnam, bo to jeden z perspektywicznych rynków eksportowych dla polskiego dostawcy systemów aluminiowych.

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1