Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Red.: PG |Data publikacji: 2021-09-28

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych wykazał się dużą odpornością na zawirowania gospodarcze w 2020 roku. Przychody producentów wzrosły w ubiegłym roku o 2,8 procent w porównaniu z rokiem poprzednim do kwoty ponad 1,1 miliarda euro. Źródłem wzrostów było zarówno nowe budownictwo, jak i rynek remontowy, ale jedynie z sektora mieszkaniowego. Wielokondygnacyjne budynki mieszkalne były nadal siłą napędową dla branży – w porównaniu do 2019 r. sprzedaż wzrosła o około 15 proc.

Wzrosty odnotowano niemal  we wszystkich grupach produktowych. Tylko sprzedaż drzwi całoszklanych utrzymała się na poziomie z poprzedniego roku. Sprzedaż drzwi wewnętrznych z płyty wiórowej kanałowej wzrosła o 2,2 proc. w porównaniu do roku poprzedniego, a drzwi wewnętrznych z wypełnieniem plastra miodu o 1,3 proc. W przypadku drzwi wewnętrznych wykonanych z innych materiałów, takich jak drewno lite, płyta wiórowa lita czy płyta paździerzowa, wzrost przychodów wyniósł nawet 4,5 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Według ekspertów z Branchenradar.com źródłem tych wzrostów było m.in. duże zapotrzebowanie na wysokojakościowe projekty remontowe.

W 2021 roku siłą napędową wzrostów mają być przede wszystkim dynamicznie rosnące ceny. Zakłada się, że przy stale rosnącej sprzedaży przychody producentów prawdopodobnie wzrosną o około siedem procent w tym sezonie, do kwoty 1,18 mld euro a w kolejnym roku o około trzy procent w porównaniu do roku 2021 do ok 1,22 mld euro.

Zobacz również

Roszady w branży maszynowej

Roszady w branży maszynowej

Biesse Group przejęła 100 proc. udziałów Forvet Costruzione Macchine Speciali. Wartość umowy to około 41 mln euro.

Mamy już 3 lata!

Mamy już 3 lata!

Serwis ForumBranzowe.com obchodzi dziś trzecie urodziny! Oficjalnie wystartowaliśmy podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2018 na PGE Narodowym. Jak rozwijał się w tym czasie nasz portal?

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Złota Setka Firm Podkarpacia to zestawienie największych firm w regionie. Właśnie poznaliśmy przedsiębiorstwa, które dobrze poradziły sobie w 2020 r.

1