Niemiecki rynek drzwi wejściowych urósł, ale dzięki wzrostowi cen

Red.: |Data publikacji:

Jak wynika z najnowszych danych jednej z agencji badawczych, rynek drzwi wejściowych w Niemczech nadal rósł w 2021 roku, ale niemal jedynym powodem tego wzrostu były wzrost cen.

Analizie poddano rynek niemiecki rynek drzwi wejściowych z wyłączeniem drzwi wewnątrzklatkowych. Jak zauważają eksperci, ubiegły sezon był pełen wyzwań dla producentów. Oprócz braków materiałowych, wzrosły też ceny zakupu materiałów. To z kolei spowodowało, że ceny produktów musiały również ulec zmianie. I to właśnie ten czynnik wskazywany jest za głównego „sprawcę” wartościowego wzrostu sprzedaży na tamtejszym rynku. Z badania Branchenradar.com wynika, że popyt był zaledwie o 0,5 proc. wyższy niż w roku 2020.

W Polsce również jesteśmy świadkami rosnących cen m.in. na drzwi metalowe, o czym pisaliśmy TUTAJ.

W roku 2021 rynek drzwi wejściowych wzrósł w Niemczech o 5,3 proc. w porównaniu z rokiem wcześniejszym i osiągnął wartość 573 mln euro. Wzrosty odnotowano w kategorii drzwi z tworzyw sztucznych oraz metalowych. Sprzedaż stała w miejscu w przypadku drzwi drewnianych oraz przeciwwłamaniowych (w klasach od RC1 do RC4).

Przypomnijmy, że bardzo dobrze na rynkach eksportowych radzą sobie polscy producenci drzwi. Jak wynika z danych z 10 miesięcy 2021 roku, zebranych przez Centrum Analiz branżowych, wartość sprzedaży drzwi drewnianych w Niemczech wzrosła niemal o 90 proc.! Wolumen sprzedaży wzrósł w tym czasie o blisko 57 proc. Więcej o eksporcie drzwi drewnianych pisaliśmy TUTAJ.

Rośnie eksport drzwi drewnianych z Polski

Zobacz również

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro boleśnie odczuwa spadek koniunktury na rynku budowlanym. Mniejsza ilość zamówień powoduje, że firma nie ma obecnie pracy dla wszystkich pracowników.

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

Jak poinformowała nas firma Sun Winner, w okresie letnim znacznie zwiększyła się dynamika hurtowej sprzedaży pergoli. Przedsiębiorstwo z Łomży zakłada, że w tym roku uda mu się znacznie poprawić wyniki w porównaniu z sezonem 2021.

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

W ostatnim tygodniu naszego konkursu Mecenas Sportu na fotelu absolutnego lidera rozsiadł się zawierciański klub siatkówki Aluronu. Kibice tej drużyny oddali niemal 3 700 głosów.

1