Niemiecki rynek drzwi wejściowych urósł, ale dzięki wzrostowi cen

Red.: |Data publikacji:

Jak wynika z najnowszych danych jednej z agencji badawczych, rynek drzwi wejściowych w Niemczech nadal rósł w 2021 roku, ale niemal jedynym powodem tego wzrostu były wzrost cen.

Analizie poddano rynek niemiecki rynek drzwi wejściowych z wyłączeniem drzwi wewnątrzklatkowych. Jak zauważają eksperci, ubiegły sezon był pełen wyzwań dla producentów. Oprócz braków materiałowych, wzrosły też ceny zakupu materiałów. To z kolei spowodowało, że ceny produktów musiały również ulec zmianie. I to właśnie ten czynnik wskazywany jest za głównego „sprawcę” wartościowego wzrostu sprzedaży na tamtejszym rynku. Z badania Branchenradar.com wynika, że popyt był zaledwie o 0,5 proc. wyższy niż w roku 2020.

W Polsce również jesteśmy świadkami rosnących cen m.in. na drzwi metalowe, o czym pisaliśmy TUTAJ.

W roku 2021 rynek drzwi wejściowych wzrósł w Niemczech o 5,3 proc. w porównaniu z rokiem wcześniejszym i osiągnął wartość 573 mln euro. Wzrosty odnotowano w kategorii drzwi z tworzyw sztucznych oraz metalowych. Sprzedaż stała w miejscu w przypadku drzwi drewnianych oraz przeciwwłamaniowych (w klasach od RC1 do RC4).

Przypomnijmy, że bardzo dobrze na rynkach eksportowych radzą sobie polscy producenci drzwi. Jak wynika z danych z 10 miesięcy 2021 roku, zebranych przez Centrum Analiz branżowych, wartość sprzedaży drzwi drewnianych w Niemczech wzrosła niemal o 90 proc.! Wolumen sprzedaży wzrósł w tym czasie o blisko 57 proc. Więcej o eksporcie drzwi drewnianych pisaliśmy TUTAJ.

Rośnie eksport drzwi drewnianych z Polski

Zobacz również

Webinar Koalicji Termomodernizacji już dziś o 10:30

Webinar Koalicji Termomodernizacji już dziś o 10:30

W związku z pogarszającą się koniunkturą w branży stolarki firmy muszą poszukiwać nowych możliwości zdobycia klientów. Jedną z nich jest powstająca właśnie Koalicja Termomodernizacji, o której opowiemy podczas dzisiejszego webinarium, które rozpocznie się o godz. 10:30.

Press Glass gigantem wśród inwestorów zagranicznych

Press Glass gigantem wśród inwestorów zagranicznych

Press Glass to jeden z największych inwestorów zagranicznych. Firma należy do czołowych inwestorów w krajach Europy Środkowo Wschodniej.

Październik był kiepski dla okien i dla drzwi

Październik był kiepski dla okien i dla drzwi

Najnowszy Biuletyn Kwartalny Stolarki, opracowany przez CAB po III kwartale br., przynosi informacje o dobrych wynikach produkcji i eksportu okien w naszym kraju. Pokazuje też dużo gorsze wyniki segmentu drzwi.

1