Nice oficjalnie rozpoczęło partnerstwo z FSI

Autor: |Data publikacji:

Nice, włoski producent automatyki domowej, w tym do bram, rozpoczął oficjalnie współpracę z FSI, głównym włoskim inwestorem technologicznym.

Nice oraz FSI pod koniec sierpnia br. ogłosiły rozpoczęcie procedur związanych z partnerstwem strategicznym. Obecnie proces ten został zakończony. Obie firmy deklarują, że celem współpracy jest wspieranie ich globalnego wzrostu. Szerzej pisaliśmy na ten temat TUTAJ.

Umowa objęła w przypadku FSI podwyższenie kapitału rezerwowego o kwotę 100 mln euro. Ponadto do rady nadzorczej Nice dołączyli: jako wiceprzewodniczący zarządu Carlo Bozotti, były dyrektor generalny STMicroelectronics, oraz Carlo Moser, dyrektor inwestycyjny FSI.

Inteligentna fabryka Nice w Brazylii.

W 2023 r. nastąpiły również inne ważne dla Nice wydarzenia. Zakończyła się pełna integracja związana z przejęciem Nortek Security & Control, zapoczątkowana w 2021 r. Obecnie ta firma nosi nazwę Nice North America. W 2022 r. przychody grupy po dokonaniu przejęcia wyniosły 773 mln euro, co stanowiło wzrost o 40,7 proc. w porównaniu z rokiem 2021. Z kolei w czerwcu otwarto nowy zakład produkcyjny w Brazylii, w Limeira, będący efektem inwestycji o wartości ponad 20 mln euro. Na powierzchni ponad 20 tys. m2 powstały inteligentna fabryka oraz centrum eksportowe.

Zobacz również

Branża stolarki wsparła 34. finał WOŚP

Branża stolarki wsparła 34. finał WOŚP

W dniu wczorajszym odbył się 34. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podajemy kilka przykładów, jak firmy z branży wspierają WOŚP.

Win_Door Poland na targach Budma 2026

Win_Door Poland na targach Budma 2026

Już za dwa tygodnie targi BUDMA. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w dniach 3–6 lutego 2026 w nieco zmienionej formule.

Branża spotkała się w Kielcach

Branża spotkała się w Kielcach

W ubiegłym tygodniu w Kielcach odbywały się dwa ciekawe wydarzenia. Na terenie Targów Kielce miejsce miały targi Dach Forum 2026 oraz spotkanie Rady Biznesu targów WinDoGlass.